Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Кожен четвертий чернівчанин щорічно витрачає понад 5 тисяч гривень на лікування

Фото: molo4nica.com
«Інститут аналітики та адвокації» провів соціологічне дослідження
Чи погодитеся ви, що медицина у нашій країні безкоштовна? Цим запитанням експерти «Інституту аналітики та адвокації» задалися, досліджуючи стан охорони здоров’я в Україні та у Чернівцях зокрема. Результати соціологічного опитування очікувані, але від цього не менш безнадійні: 74% респондентів вважають, що медицина у місті безкоштовна лише на словах, ще 13% містян мають щодо цього сумніви.

Експерти «Інституту аналітики та адвокації» дізналися, що 66% опитаних витрачають на своє лікування від 1000 до 3000 гривень, а кожен четвертий – понад 5 тисяч на рік! При цьому лише 28% жителів Чернівців задоволені послугами у державних лікарнях. Виникає дисонанс: ми платимо за лікування, але його якість не зростає.

Вірогідно, це одна з причин, чому чернівчани прагнуть уникати походів у заклади охорони здоров’я. Так, 57,38% респондентів звертаються до лікаря час від часу, тобто, вочевидь, по факту хвороби; лише 25,74% опитаних звертаються до лікувальних закладів щомісяця і 16,03% – раз у квартал. Загальновідомо, що профілактика краща за лікування, однак, як з'ясувалося, не для всіх чернівчан. Хоча все світове товариство, у тому числі й українське, визнало життя і здоров’я найбільшою цінністю людства, а, отже, державі варто визначати медицину однією з головних галузей не лише на папері.

Недофінансування і пасивність влади стосовно медицини в Україні, лазівка для корупції — це основні передумови ситуації, яка склалася у закладах охорони здоров’я Чернівців. Тому запровадження практики моніторингу за використанням благодійних коштів може стати одним із багатьох варіантів вирішення окресленої проблематики. До того ж рівень громадянської свідомості у жителів Чернівців, як показало дослідження, на високому рівні. Переважна більшість чернівчан, а саме 73,42%, виявили бажання знати, на що витрачаються кошти, сплачені ними до благодійних фондів при закладах охорони здоров'я.


Під час дослідження було опитано 700 респондентів методом особистого поквартирного інтерв’ю відповідно до квотної вибірки за демографічним показником Чернівців.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: Інститут аналітики та адвокації

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж