Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Буковинець продав нирку, щоб розрахуватися з боргами

Фото: lekpravda.com
Людина з одною ниркою може жити, але її лікування на рік вартує більш як 100 тисяч гривень
На Буковині чоловік продав нирку, аби розплатитися з боргами. Потерпілий із Новоселиччини був у відчаї та зважився на такий крок, не розуміючи, що його використовують. Про це розповіла голова ЧОГМО «Сучасник» Ельвіра Мручковська.

– Примусове донорство – це найприбутковіший вид чорного бізнесу після торгівлі зброєю та наркотиками, тому що нирка здорової людини фактично на «чорному ринку» фактично може коштувати від 10 до 50 тисяч доларів залежно від віку, групи крові та низки інших параметрів, – розповідає Ельвіра Мручковська.

За її словами, причинами того, що люди зважуються на такий ризикований крок – економічне зубожіння та відчай. Сприяє роботі «чорних трансплантологів» і недосконале українське законодавство у цій галузі, адже отримати донорський орган чи його частину можна лише від родичів. У іншому ж разі необхідно їхати за кордон.
– Людина з одною ниркою може жити, але її лікування на рік вартує більш як 100 тисяч гривень. Інвалідність же особа, котра позбулася органа добровільно, отримати не зможе, – застерігає Ельвіра Мручковська. – За останні три роки в Україні від нелегальної трансплантації органів постраждало близько 300 громадян.
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж