Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Як насправді працює «Картка чернівчанина» – журналістський експеримент

Фото: times.cv.ua
У добрій половині закладів, де мали б діяти знижки за цією карткою, про неї взагалі не чули Журналісти видання «Чернівці-Таймс» вирішили перевірити, як працює розрекламована мерією «Картка чернівчанина». У результаті експерименту вони дійшли невтішних висновків – у добрій половині закладів, де мали б діяти знижки за цією карткою, про неї взагалі не чули. А там, де чули, немає обладнання, щоб нею скористатися.
 
Від презентації проекту до впровадження минув майже рік
У понеділок, 6 червня, в Ратуші бадьоро відрапортували, що проект «Картка чернівчанина» нарешті діє, а кількість магазинів та аптек, які хочуть надавати знижки за цими картками, неухильно збільшується.
Презентація самого проекту, який став передвиборчим бонусом для Олексія Павловича, відбулася ще 6 жовтня торік.
Каспрук вибори мера виграв, і процес відверто загальмувався. Лише 21 березня цього року в міській раді розсекретили список торгівельних точок, які мають надавати копійчані знижки власникам цих карток. Керівники «Ощадбанку» та банку «Хрещатик» запевняли, що процес пішов. За два тижні «Хрещатик» збанкрутував, але Каспрук та банкіри з «Ощаду» продовжували випромінювати оптимізм. І 18 квітня повідомили, що картка майже діє. Справа залишалася за малим: встановити в магазинах та аптеках відповідне програмне забезпечення. І, за словами заступника директора обласного управління АТ «Ощадбанк» Володимира Монзелевського, ці роботи мали бути завершені до Великодня.
До Воскресіння Христового не впоралися, але до Трійці, здається, встигли.
 
«Продавці дивилися, як Ленін на буржуазію»
Озброївшись «Карткою чернівчанина», журналісти вирішили перевірити, як працює розпіарений проект та у пошуку обіцяних знижок відвідали декілька торговельних точок у центрі міста з оприлюдненого в понеділок списку.
Результат, м’яко кажучи, не надто вражаючий. До хлібного магазину на Поштовій цивілізація, судячи з усього, добереться не скоро. Картку тут не сканують, і розрахуватися нею не можна через відсутність POS-терміналу. Просто показуєш картку і купуєш буханець «Орільського» замість 7,30 за 7 гривень. Щоправда у чеку вказано, що хліб купувався при пред’явлені картки. На інші хлібобулочні вироби знижка не розповсюджується.
Як насправді працює «Картка чернівчанина» – журналістський експеримент
Така ж ситуація і в аптеці «Вако» на Головній. Аби отримати путівку в омріяний рай 3% знижки на ліки, тут теж треба всього лише показати «Картку чернівчанина». Та через відсутність терміналу, розрахуватися нею тут теж не можливо. Що цікаво, і в хлібному, і в аптеці на власника «Картки чернівчанина» продавці дивилися, як Ленін на буржуазію. А в хлібному, жіночка навіть обурилася тим, що ми справедливо вимагаємо належну нам знижку.
А далі, як то кажуть гірше. В аптеці «Гармонія» на вулиці Руській фармацевт досить плутано намагалася пояснити, що для отримання 10% знижки необхідно зробити їхню картку. Тож, попри те, що «Картка чернівчанина» була пред’явили, медпрепарати довелося купувати за повною ціною.
Магазин «Жабка» на вулиці Чайковського став першим, де вдалося використати «Картку чернівчанина», як платіжну. Щоправда, радощів від того було небагато. Адже 3% знижка по картці тут не надається, і причин цього продавець не знає.
Найцікавіша ситуація трапилася у магазині «Кварта» на вулиці Кобилянської. Дві продавчині були в курсі, що є така штука, як «Картка чернівчанина», але куди її «всовувати» – їм ніхто не пояснив. Вихід знайшли оригінальний: переконавшись у наявності «Картки чернівчанина», дівчата пробили 3% знижки за їхньою магазинною карткою на знижку.
Наостанок зателефонували до служби таксі «Чернівці», адже «Картка чернівчанина» дає дві гривні знижки на кожну поїздку. Дівчина-диспетчер 4 хвилини з кимось консультувалася та все ж таки підтвердила, що знижка працює. А ось таксисти цієї служби, з якими вдалося поспілкуватися на Театральній площі, у думках розійшлися. Один з них сказав, що знає про «Картку чернівчанина» та знижку, а от інший  – перший раз від нас про неї почув.
Як насправді працює «Картка чернівчанина» – журналістський експеримент
Запустили відверто «сирий» проект. Кому це вигідно?
Ось так зараз «працює» «Картка чернівчанина». Варто визнати, що процес, зі скрипом, але зрушив з місця. Та все далеко не так райдужно, як про це розповідали в понеділок в Чернівецькій міській раді.
Олексій Каспрук та «Ощадбанк», яким керує його однопартієць з «Народного фронту» Андрій Пишний запустили відверто «сирий» проект. Кому це вигідно? Каспрук попіарився. «Ощадбанк» збільшує клієнтську базу.
Водночас, те що просування картки непомітно саботують підприємці, наводить на думку, що власників магазинів та аптек у стійло підтримки проекту заганяли ледь не батогами.
«Те, як запускався цей проект виглядає відвертим знущанням над тисячами малозабезпечених чернівчан. Майже рік і міській голова, і керівництво «Ощадбанку» займалося лише тим, що годувало містян обіцянками. Хоча, якби хтось ставив на перше місце інтереси громади, то «Картка чернівчанина» могла б спокійно запрацювати на початку цього року. Та на сьогоднішній день стало очевидно, що соціальний популізм міської влади фактично нічим не підкріплений, а розмінною монетою у цьому стали пенсіонери та малозабезпечені», – роблять висновок журналісти видання. скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж