Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Чиновниці з ратуші виділили житло в історичному центрі, хоча вона вже мала квартиру, – ЗМІ

Фото: times.cv.ua
Приміщення, котре отримала працівниця департаменту, – у дворі муніципальної бібліотеки 
Виконавчий комітет міської ради напівтаємно передав працівниці міського Департаменту економіки приміщення під житло у заповідній зоні Чернівців – у дворику редакції газети «Буковина» між вулицями Українська та Райса.

Якби не журналіст Юрій Чорней, котрий написав про цю ситуацію на своїй сторінці у соцмережі, про передачу узагалі б ніхто не дізнався. Та коли шило у мішку сховати не вдалося, міська рада в особі директора згаданого Департаменту Ярослава Городенського зробила вигляд, що нічого кримінального у цій оборудці не має. Мовляв, ця чиновниця працює в органах місцевого самоврядування ще з часів царя Гороха, і з того ж таки часу стоїть у квартирній черзі, пише видання «Чернівці-Таймс».
 
Однак це приміщення входить до комплексу Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського і на то є відповідні документи. Крім того, за інформацією журналістів видання, ця чиновниця має житло, тому виділяти їй ще одну квартиру жодної потреби не було.
 
У такій ситуації громадські активісти пропонують судитися і оспорювати рішення виконкому. Тим паче, що подібний прецедент у Чернівцях нещодавно був. Щоправда, з політичним підтекстом. У вересні 2012 року виконком виділив тодішньому раднику міського голови Роману Довгалюку нежитлове приміщення площею 65 кв. м для переобладнання під житло. У 2014 році влада помінялася, і Чернівецька прокуратура звернулася до суду із позовом про визнання рішення виконкому незаконним та скасування Довгалюку права власності на приміщення. Суд став на бік прокуратури на підставі того, що далекого 1995 року дружина Довгалюка отримала від міста «шикарні тимчасові апартаменти» площею 18 кв.м.
 
«Здавалося би, практично ідентична ситуація, і судова поразка чиновниці у громади в кишені. Та маємо цікаву правову колізію. Згідно нового Закону «Про прокуратуру» перевіряти законність рішень органів місцевого самоврядування має Облдержадміністрація. А з огляду на те, хто нині керує у Будинку з левами, там про нові повноваження, навіть, не чули.
 
Щоправда, прокуратура мала повне право дати правову оцінку рішенню виконкому, як вона це зробила на звернення Чернівецької міської ради торік у грудні щодо відставки уряду Арсенія Яценюка. Та цього разу люди у прокурорських погонах чомусь вирішили відмовчатися.
 
Виходить якесь замкнене коло, коли нікому не має діла до того, що у Ратуші приймають відверто сумнівні рішення та розбазарюють комунальну власність.
 
Зрештою, навіть якщо громадські активісти самі подадуть до суду на незаконне рішення виконкому, далеко не факт, що «сліпа» Феміда прийме рішення на їх користь. Адже наші суди досить часто покладаються не на Закон, а на політичну кон’юнктуру. А коли до справи причетні високопоставлені чиновники, які пригрілися під дахом Каспрука, сподіватися на справедливість – дороге задоволення», – ідеться у статті.
 
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж