Чернівецький Промінь логотип

Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

У «Білій турі» завершився фінал чемпіонату області

Перемогу виборювали 12 шахістів

З 24 квітня по 6 травня у шаховому клубі «Біла тура» тривав фінал чемпіонату Чернівецької області. Боротьбу за шахову корону Буковини вели 12 шахістів. Наймолодшому учасником змагань став Олексій Білич (12 років), а найстаршим – Станіслав Хільчевський (78 років).

Фаворитом змагань вважався майстер спорту України Михайло Ярмистий, який до цьогорічного фіналу обласного чемпіонату вигравав ці змагання десять разів. Цьогоріч Михайло також здобув чемпіонське звання. Михайло Ярмистий не зазнав жодної поразки та набрав 9,5 очка.

Приємно, що друга сходинка дісталася ветеранові буковинських шахів Володимиру Винограднику. Володимир стабільно провів увесь фінал чемпіонату та набрав 8,5 очка. Єдиної поразки у чемпіонаті Володимиру Винограднику завдав Олексій Білич. Це сталося у другому турі змагань. А ось із чемпіоном Михайлом Ярмистим досвідчений шахіст спромігся зіграти унічию.

У разі перемоги над Володимиром Виноградником у останньому турі міг розраховувати на друге місце ще один досвідчений шахіст Валерій Кордубан. Партія Кордубан – Виноградник завершилася унічию, тому перший шахіст замкнув трійку призерів. В активі Валерія Кордубана 8 очок. Єдиною поразки бронзовому призеру завдав Михайло Ярмистий.

На четвертій сходинці опинився наймолодший учасник – Олексій Білич, який минулого року став срібним призером обласного чемпіонату. Олексій добре розпочав змагання, перемігши у перших двох турах досвідчених Андрія Сухова та Володимира Виноградника. А ось у третьому турі Олексій несподівано швидко поступився Анатолію Вербицькому, з яким має позитивну статистику партій. В останніх п’яти турах Олексій здобув лише одну перемогу. Як наслідок, перспективний шахіст завершив змагання четвертим – 7 очок.

Невдало розпочав фінальну частину змагань Андрій Сухов, який у перших чотирьох турах набрав лише пів очка. Згодом Андрій суттєво покращив своє становище. З п’ятого по одинадцятий тури Андрій Сухов не програв жодної партії та у підсумку посів п’яту сходинку.

Шосте місце дісталося Юрію Малеку, якого також називали серед претендентів на потрапляння до призової трійки. Стартував Юрій непогано, однак, починаючи з сьомого туру, перемог практично не здобував.

Міг зіграти краще Денис Михайлюк, який має досвід виступів на всеукраїнських змаганнях, однак він опинився на сьомому місці.

Порадував найстарший учасник змагань Станіслав Хільчевський, якому у березні виповнилося 78 років. Шахіст чинив гідний опір своїм молодшим суперникам та зумів здобути 5 очок.

У нижній частині підсумкової таблиці розташувалися Анатолій Вербицький, Михайло Сирота та Микола Чижевський. На жаль, минулорічний чемпіон Роман Блажевський знявся зі змагань після двох турів.

Організатором обласного чемпіонату традиційно стала громадська організація "Альянс професійних шахістів” (директор – Володимир Зав’ялов). Впродовж чемпіонату на сайті bukchess.com здійснювалася трансляція партій.