Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

На Буковині археологи знайшли бивень мамонта із зображенням оленя

Фото: aif.ua
Вік унікальної знахідки складає більше 22 тисяч років Бивень мамонта знайшли на території Чернівецької області. Вік унікальної знахідки складає більше 22 тисяч років. Відомо, що рідкісний археологічний артефакт з видряпаними зображеннями оленів і лабіринтів, виявили біля села Дорошівці, ідеться у публікації aif.ua.
 
«Річ унікальна як за технологією виготовлення, так і за орнаментальною композицією. Це найдавніше зображення оленя в Україні, і, власне, єдине зараз », – розповіла кандидат історичних наук, завідувач відділом «Археологічний музей »Інституту археології НАНУ Лариса Кулаковська, – У довжину бивень досягає 14,5 см, в діаметрі – від 2 до 4 см. З одного кінця на ньому вирізаний невеликий шип. Поверхня артефакту покрита численними гравіюваннями, які умовно можна назвати «лабіринтами».
 
Разом з бивнем знайшли також цілі вістря з бивня мамонта і кісток північного оленя. За словами археолога, це свідчить про володіння древніх мисливців технологією обробки цього матеріалу. Передбачається, що бивень могли використовувати як якусь ритуальну річ у культі північного оленя. Можливо, його носили в шкіряному футлярі або часто тримали в руках, оскільки в деяких місцях річ ніби відполірована.
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж