Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Про Ольгу Кобилянську знімають перший документальний фільм

Наразі є лише художні стрічки про письменницю та екранізації її творів 
Про буковинку Ольгу Кобилянську знімають перший документальний фільм. Його покажуть до150-річного ювілею письменниці цього року, повідомляє Gazeta.ua.

Над стрічкою працює автор і ведуча, чернівчанка Наталка Сопіт у рамках серіалу документальних фільмів «Гра долі», який показують на 5 каналі. Знімають та продюсують стрічку на студії «Віател».

– Ми шукали хроніку, ігрові фільми передивлялися, фотографії, які можна було використати. Відзняли музеї письменниці у Чернівцях та Димці, – розказує Галина Криворчук, директор студії «Віател» та со-продюсер стрічки. – Про Ольгу Кобилянського немає жодного документального фільму. Було знято кілька ігрових фільмів. Один – 1954-го року у Москві. Дві стрічки за твором «Меланхолійний вальс» у 90-ті роки. А ще серіал «Царівна» на 20 тридцятихвилинних епізодів.

«Чимало літературознавців вивчало її біографію та творчість. Користувалися переважно цим. Але для широкої публіки буде багато відкриттів про письменницю. Приміром, у 70 років вона стала справжньою фанаткою німого кіно. Тоді, у 30-тих роках, вона жила в Чернівцях і не пропустила жодної кіноновинки. Ходила зі своїми подругами і сама за них платила», – додає Галина Криворчук.

«У той час вона мріяла щоб по її твору «У неділю рано зілля копала» зняли фільм. Писала листи на німецьку кіностудію. Описувала як і що можна було б зняти».
Документальну стрічку про Кобилянську знімали за кошти студії «Віател». Зараз фільм на стадії монтажу. Проте на завершення не вистачає 50 000 гривень.

Цього року повнометражний фільм хочуть презентувати в Києві та Чернівцях. А протягом місяця на телебаченні покажуть 5 п'ятнадцятихвилинних серій.
 
 
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж