Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Українських журналістів познайомили з особливостями роботи у польських та німецьких медіа

Фото: Віталіни Макарик
Працівники ЗМІ з 15 регіонів України проходили навчання у Львові і Жешуві  У Львові завершила роботу Польсько-німецька літня школа для молодих журналістів з України. Від 21 вересня до 1 жовтня цього року працівники ЗМІ з 15 регіонів України, Польщі і Німеччини, видатні науковці, а також представники місцевих органів влади мали нагоду зустрітися за спільним «круглим столом» у Львові і у Жешові, щоб порозмовляти про актуальні труднощі, пов’язані із реалізацією журналістської професії, і разом пошукати рішень.
Як зазначив професор Жешівського університету Войцєх Фурман, метою занять було не вчити журналістів, як працювати, бо ж практичний досвід вони отримують у своїх редакціях. Натомість вирішили зосередитися на обговоренні філософії професії.

Українські журналісти мали змогу також довідатися, із якими проблемами стикаються їхні колеги у Польщі та Німеччині.
 
Так, чималою кількістю польських локальних медіа володіють німецькі концерни, тож, відповідно, працівники ЗМІ до певної міри обмежені у виборі місця роботи. Крім того, число тиражів друкованих видань щороку скорочується, а журналісти у них, окрім написання матеріалів, змушені виконувати і додаткову роботу – фотографувати події, знімати відео, виставляти матеріали на сайт, популяризувати їх у соцмережах тощо. Так що чимало медійників змушені шукати себе у інших сферах.
 
Тим часом, у Німеччині традиція читати паперову пресу залишаються сильною. Наприклад, у невеличкому містечку на 10 тисяч мешканців наклад загальнонаціонального видання із вкладкою місцевих новин складає 5 тисяч екземплярів щодня. За підписку на таку газету німцям доводиться викладати близько 700 євро на рік.
 
Крім того, 17,50 євро щомісяця треба платити за право слухати публічне радіо. Новини там переважно лаконічні та необтяжливі. Разом із тим, отримати роботу у німецьких медіа досить складно, зазвичай доводиться проходити тривале та малооплачуване стажування.
 
У платанах організаторів школи – влаштувати для українських журналістів стажування у польських та німецьких ЗМІ. Наразі вони над цим активно працюють.
 
Проведення літньої школи стало можливим завдяки фінансовій підтримці, наданій Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини за посередництвом Фонду Польсько-німецької Співпраці, а також Підкарпатським воєводством і Жешівським університетом. Безпосередніми виконавцями є Інститут політичних наук Жешівського університету та Школа журналістики УКУ у Львові, яка займатиметься, зокрема, відбором учасників проекту.
 
 
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж