Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Через регулярне вживання фаст-фуду чернівчани страждають на біль у серці та шлунку

Фото: medcv.gov.ua
Лікарі провели на «Калинівському ринку» акцію «Довголіття – у здоровій їжі» 12 жовтня на території КП МТК «Калинівський ринок» за спільної організації фахівців ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» та КМУ «Обласний центр здоров’я» відбулась профілактично-оздоровча акція «Довголіття – у здоровій їжі», присвячена Всесвітньому дню здорового харчування, повідомляє департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА.  
Через регулярне вживання фаст-фуду чернівчани страждають на біль у серці та шлунку  
Підприємці, працівники та відвідувачі ринку мали нагоду отримати безкоштовні кваліфіковані консультації й рекомендації лікаря-дієтолога з питань здорового харчування, корекції харчового раціону, питного режиму, необхідності здійснення дообстеження, а також дізнатись свій харчовий статус, індекс маси тіла, ризик виникнення захворювань, пов’язаних з неправильним харчуванням та надмірною вагою тощо. Також в ході акції було проведено дослідження загального стану здоров’я.
 
Студенти-медики ІV та VІ курсів роздали перехожим інформаційні листівки з рекомендаціями щодо дотримання правильного харчування та його впливу на стан здоров’я.
 
– На здоров’я людини впливають різні фактори: стан довкілля, кліматичні умови, соціально-економічні чинники і харчування. Якщо на перші три впливати важко, то харчування є тим фактором, який можна корегувати й легко зробити його менш шкідливим. Рівень здоров’я залежить від харчування аж на 70%. Однак незважаючи на його важливість, більшість надає перевагу їжі швидкого приготування. Як засвідчило дослідження, котре проводили влітку, 60% опитаних чернівчан регулярно споживають і купляють продукти технологічного виробництва та різноманітні напівфабрикати. Таке харчування не дозволяє отримувати потрібні організму нутрієнти та поживні речовини,  – розповідає лікар-дієтолог, асистент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ, кандидат медичних наук Мирослава Березова.
Через регулярне вживання фаст-фуду чернівчани страждають на біль у серці та шлунку
Аналогічними стали й результати профілактично-оздоровчої акції «Довголіття – у здоровій їжі».
 
– Майже у всіх учасників виявили порушення стану здоров’я. Переважно показників артеріального тиску – надмірне підвищення чи зниження. Крім того, вони скаржились на біль в ділянці серця, шлунка, швидку втому. На погане самопочуття нарікали як люди літнього віку, так й молодь.  Зважаючи на те, що на ринку більшість харчується їжею швидкого приготування, це закономірно, – додає М. Березова. – Люди розуміють, що погіршення стану здоров’я може бути наслідком їхнього неправильного харчування, але в силу певних обставин не звертаються ні за консультацією, ані за медичною допомогою. Як правило, приходять коли стає дуже погано. Тому ми зробили крок на зустріч і самі відправились на ринок.
Через регулярне вживання фаст-фуду чернівчани страждають на біль у серці та шлунку  
В ході акції всі учасники отримали консультації та рекомендації щодо необхідності пройти дообстеження в медичному закладі.скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж