Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Письменницю з Буковини номінували на премію Ліндґрен

Твори авторки виходили друком у США, Словаччині та Польщі Письменницю з Буковини номінували на премію Ліндґрен.
 
Зірка Мензатюк, авторка творів для дітей, народилася 21 жовтня 1954 року в cелі Мамаївці Кіцманського району Чернівецької області. У 1977 році закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Живе і працює в Києві.
 
Близько десяти років працювала кореспонденткою в періодичних виданнях, аж доки 1988 року почала серйозно писати художні книжки. Твори друкувалася в газетах «Літературна Україна», «Зірка», «Культура і життя», «Наша віра», журналах «Соняшник», «Барвінок», «Малятко», «Дніпро», «Веселочка», «Паросток», «Дошкільне виховання», «Мамине сонечко», «Дзвіночок», «Перець», «Ластівка», «Сільські обрії» тощо. Вела рубрики «Храми України», «Фортеці України», «Щоб любити», «Щоденник мандрівника» в дитячому журналі «Соняшник», а також рубрики про святині України в освітній радіопередачі для школярів «АБЦ» на Першому каналі Українського радіо.
 
Твори письменниці виходили друком у США, Словаччині та Польщі. На думку Зірки Мензатюк, «немає тем, які для дитини будуть недоступними чи заскладними для розуміння. Є складні форми їх подачі. (…) Дитяча література повинна готувати малюка до майбутнього, до дорослого життя. І робити це просто й грайливо. Дитину треба навчити не лише читати та писати, а й будувати стосунки, долати труднощі та невдачі, вміти бути щасливою…».
 
Зірка Мензатюк – авторка понад п’ятнадцяти книжок для дітей та підлітків. Вона лауреат літературних премій імені Наталі Забіли(2005), імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва (2007), Міжнародного літературного конкурсу в США (2002).
 
Зазначимо, як повідомляє офіційний сайт alma.se, цього року серед кандидатів на престижну премію в галузі дитячої літератури –Премію пам’яті Астрід Ліндґрен (Astrid Lindgren Memorial Award) – двоє претендентів від України. Усього до списку номінантів увійшло 235 кандидатів із 60 країн. Це вперше з часів заснування премії у 2002 році до списку претендентів потрапили українці – художник Кость Лавро та письменниця Зірка Мензатюк. Список претендентів на Премію пам’яті Астрід Ліндґрен за 2018 рік оприлюднили під час Книжкової виставки у Франкфурті (Frankfurt Book Fair). Журі оголосить лауреатів премії наприкінці березня 2018 року.
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж