Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

У психоневрологічному інтернаті на Буковині витрачали кошти підопічних

Правозахисники зафіксували порушення
Перевірку в комунальній установі провели без попередження. Тепер обіцяють оприлюднити звіт із зафіксованими недоліками  та передати його правоохоронцям. В інтернаті вже проводять свою перевірку чиновники. Деякі недоліки в установі вже виправили, значних порушень поки не знайшли.
 
Про це повідомляє Інформаційне агентство АСС.

Правозахисник Богдан Бойко разом із колегами провів день у психоневрологічному інтернаті для чоловіків, що в селі Нижні Станівці, Чернівецької області.  Тут живе понад двісті мешканців із невиліковними психоневрологічними хворобами. Як «вгамовували» підопічних, шокувало правозахисників.  Вони оприлюднили світлини кімнати, куди замикали людей у момент загострення.
 
Богдан Бойко, координатор взаємодії з громадськістю уповноваженого ВР з прав людини у Чернівецькій області: Ці люди сиділи на лавиці у досить неприглядному вигляді, на лавиці сліди випорожнень. Вони були зачинені на підвісний замок. Просто закрити людину у приміщенні, де лиш є лавиця, немає умов – це не вихід.
 
Правозахисники також заявили про неналежну медичну допомогу.
 
Богдан Бойко, координатор взаємодії з громадськістю уповноваженого ВР з прав людини у Чернівецькій області: Були виявлені порушення, які можуть загрожувати життю та здоров’ю підопічних. Наприклад, якщо в людини є загострення – потрібно надати спеціалізовану медичну допомогу. Якщо їде лікар – це одна справа. Проте на час нашого візиту ніякого лікування не відбувалось. Одному з підопічних був виписаний заспокійливий чай.
 
Засумнівались правозахисники,  чи використовуються особисті гроші підопічних інтернату на їхні потреби , коли побачили накладні на десятки тисяч гривень на придбання дорогих цигарок. 
 
Богдан Бойко, координатор взаємодії з громадськістю уповноваженого ВР з прав людини у Чернівецькій області: Ми побачили, що було закуплено дуже багато цигарок у заклад. Різні марки і їх дуже багато. Нам не зовсім зрозуміло, яким чином відбувається розподіл коштів у закладі.
 
Перевірку фактів правозахисників вже розпочали і чиновники.  Певні недоліки, кажуть, вже виправили. Значних порушень поки не виявили. Дорогі цигарки, твердять,  опікуни купували саме для підопічних інтернату.
 
Оксана Богатирець, керівник КУ «Група моніторингу господарського обслуговування і аудиту установ соцзахисту населення області»: Опікун іде разом із ними. І людина хоче цигарки – не "Приму" чи інші дешеві. Він хоче курити "Мальборо" та "Бонд".
 
Директор закладу показує кімнату, куди зазвичай ізолювали буйних хворих. Микола Харина каже: тут підопічних тримали не довше кількох годин.
 
Микола Харина, директор Нижньостанівецького психоневрологічного інтернату: Поки прийде лікар, підопічний може навіть очі виколоти. На цю годину чи півгодини ми були змушені утримувати його у цій кімнаті.
 
Після перевірки двері з кімнати зняли, чоловіків тут більше не замикають. Виправили в інтернаті й інші недоліки, вказані омбудсменами. Та в установі є й чимало власних поблем, скаржаться в інтернаті: бракує державного фінансуання і праівників - одна санітарка за добу доглядає за 30-ма підопічними!
 
Микола Харина, директор Нижньостанівецького психоневрологічного інтернату: Ми всі можемо помилятись, десь були недопрацювання, за які соромно. Звільнений був працівник за некоректне ставлення до підопічного  і неналежне виконання своїх обов’язків. Також були виписані догани працівникам, які неякісно виконували роботу.
 
Тим часом, правозахисник Богдан Бойко готує звіт, котрий передасть профільному міністерству та правоохоронцям. Крім  прямого порушення прав мешканців інтернату у звіті омбудсмени обіцяють викласти факти неналежного використання коштів підопічних інтернату та шахрайства із харчами. 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж