Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

«Внесення Каспруком на розгляд питання про перевибори міської ради є порушенням законодавства», – юрист

Борис Руснак стверджує, що проект рішення мав бути оприлюднений за 20 робочих днів до його розгляду
Експерт з місцевого самоврядування, заслужений юрист України Борис Руснак вважає, що внесення мером Олексієм Каспруком на минулому засіданні сесії проекту рішення про звернення до Верховної Ради щодо перевиборів Чернівецької міської ради та міського голови є порушенням чинного законодавства. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Законом України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються за 20 робочих днів до їх розгляду. Частиною 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Тобто ніяких заяв, звернень і т.п. рада не приймає. Вона приймає рішення, яким схвалює текст заяви чи звернення до будь-кого. А раз так, то і запропонований Чернівецьким міським головою Олексієм Каспруком проект рішення про звернення до Верховної Ради України щодо призначення нею позачергових виборів Чернівецької міської ради та Чернівецького міського голови має бути оприлюднено в установленому порядку за 20 робочих днів до його розгляду. А Каспрук пропонує у день пленарного засідання з голосу проект рішення і заявляє, що він, на відміну від секретаря міської ради Продана В.С., діє виключно у межах чинного законодавства», – йдеться у дописі.
 
Щоправда, за словами експерта, частина 11 статті 59 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає один вийняток із загального правила.
 
«Йдеться про надзвичайну ситуацію, коли проект рішення з питання, яке рада хоче ухвалити, має бути оприлюднене, підкреслюю для законослухняного Олексія Каспрука, оприлюднено негайно після його підготовки. Тобто, ще раз, оприлюдено до його розгляду на сесії міської ради. А сесія, як відомо, складається із засідань постійних комісій, які відбуваються до пленарного засідання, і самого пленарного засідання», – додав Борис Руснак.
 
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж