Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Малозабезпечені чернівчани повинні безкоштовно користуватися маршрутками, – Продан

Лише за таких умов можна підвищувати ціни 
Виконавчий комітет Чернівецької міської ради відмовився підтримати умови перевізників і не підвищив тариф на проїзд у міських маршрутках до п’яти гривень.

Секретар Чернівецької міської ради і член виконавчого комітету Василь Продан вважає, що тариф має бути економічно обґрунтованим. А основною умовою його підняття має стати зобов’язання перевізників забезпечити безкоштовний проїзд не у години пік для пільгових та малозабезпечених верств населення.

Таку думку він висловив в ефірі програми «Пряма відповідь» на телеканалі «Чернівці», пише видання «Чернівці Таймс».
 
«Якщо підвищувати тариф, то окрім того, що має зрости якість обслуговування, треба зробити так, як у Івано-Франківську. Там підвищили тариф до п’яти гривень, але одночасно зобов’язали перевізників безкоштовно перевозити всіх пільговиків з 10:00 до 16:00. Якби у нас виносився такий проект рішення, то, я думаю, всі члени виконавчого комітету його б підтримали, тому що у всіх соціально незахищених верств населення була би можливість безкоштовно пересуватися містом з 10:00 до 16:00 години. А натомість просто підняти до 5 гривень, то я не знаю, наскільки це правильно.
У людей має бути можливість пересуватися містом, навіть якщо у них дуже мізерні пенсії та зарплати. Вони мають право поїхати в аптеку, лікарню, до дітей, чи будь-куди. І саме так було у Чернівцях, коли діяв соціальний проїзний квиток. Адже якщо їде маршрутка не у годину пік і у неї сідає ще одна людина безкоштовно, то у перевізника через це не виникає більше витрат», – зазначив Василь Продан.
Водночас, секретар міськради зауважив, що такі важливі речі не можна ухвалювати за лічені дні. Адже проект рішення про підвищення вартості проїзду не був завчасно оприлюднений, не пройшов громадські слухання, а члени виконкому побачили його вже під час засідання.

«Те, як готуються документи на засідання виконавчого комітету, не витримує жодної критики. Це питання внесли з голосу. Не є нормальним прийти в п’ятницю  в четвертій годині вечора і розглядати таке важливе питання.
Будь-який проект рішення має бути опублікований за 20 робочих днів. Що заважало директору Департаменту ЖКГ підготувати це питання, коли перевізники вже з жовтня планують підняти тариф? Ти хоча би як керівник підготуй цей проект рішення на виконком, а не внось його з голосу. Виходить ситуація, коли члени виконавчого комітету перший раз побачили рішення, а їм кажуть: голосуйте. Так не має бути. Це занадто серйозне рішення для того, щоб його ухвалювати з голосу. Якщо є процедура, то її треба витримувати», – наголосив Василь Продан.
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж