Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

У Чернівцях змінився порядок набору дітей до перших класів

Відповідно до нових норм, за кожною школою закріплено територію обслуговування
Близько трьох тисяч маленьких чернівчан 2018 року підуть до першого класу. Їх готові прийняти 39 шкіл міста. Згідно з новим законом, максимальна наповненість у класі не повинна перевищувати 30 дітей, так що у Чернівцях розраховують набрати 100 перших класів.
 
Водночас цьогоріч змінився порядок зарахування до першого класу, каже начальник управління освіти Чернівецької міської ради Сергій Мартинюк. Відповідно до нових норм, за кожною школою закріплено територію обслуговування, тобто перелік певних вулиць, діти з яких повинні потрапити до цього навчального закладу. І лише якщо залишаться вакантні місця, у школу можуть бути зараховані усі охочі.
За словами Сергія Мартинюка, найбільше ці зміни стосуються гімназій та ліцеїв. Раніше, аби потрапити у спеціалізований навчальний заклад, необхідно було витримати певні вступні випробування. Нині ж такі школи зобов’язані брати всіх, хто живе поблизу.
Управління освіти вже підготувало відповідні документи, у яких визначило територію обслуговування для кожного навчального закладу міста. Однак їх іще повинен затвердити виконком.
Водночас Сергій Мартинюк наголошує: Міністерство освіти і науки ще не видало жодного нормативного документа, який би пояснював порядок зарахування першачків до шкіл.

– Ми ще не знаємо, які документи ми будемо вимагати у батьків, окрім заяви про зарахування дитини до першого класу. Невідомо, чи потрібна медична довідка, інформація про щеплення. Також не ясно, чи записувати дитину до школи, керуючись пропискою чи місцем фактичного проживання, адже не секрет, що чимало людей у Чернівцях винаймають квартири, – зазначив Сергій Мартинюк.
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж