Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Українці найбільше довіряють «Батьківщині» та її лідеру

За кого би проголосували люди, якби у червні відбулися вибори до Верховної ради та президентські перегони
 
Протягом червня цього року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Воно охопило 2005 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводили тільки на території, що контролюється українською владою.
За результатами їхніх досліджень, переважнабільшість українців (83,7%) не задоволені напрямком, у якому рухається країна.Задоволені – 11,2%. Водночас, більшість наших громадян (47,3%) вважають, щоУкраїна має йти інтеграційним напрямком вступу до Європейського Союзу. Проте, єй такі категорії громадян, котрі переконані, що нашій державі варто приєднатисядо Митного союзу. Кількість таких респондентів склала 11,9% від загальноїкількості. Ще 30,1% українців міркують, що офіційному Києву не слід орієнтуватисяані на вступ до ЄС, ані до Митного союзу. Окрім того, більшість респондентів проголосувалиб «за» на референдумі щодо членства в НАТО (41,1%).

З’ясували соціологи і політичні настрої. Найбільшу підтримку серед населення має всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». Якби парламентські вибори відбулися в середині червня 2018 року і в них не брали б участь політичні сили Святослава Вакарчука та Володимира Зеленського, котрі здивували країну своїми політичними амбіціями, ВО «Батьківщина» здобула би 21,6% голосів. Ідеться про тих респондентів, хто збирається голосувати і вже визначився зі своїм вибором. Далі за рівнем підтримки йдуть «Громадянська позиція» (15,9%), «Опозиційний блок» (11,4%), Радикальна партія (11,1%), «За життя» (10,5%), «Блок П. Порошенка» (7,9%), ВО «Свобода» (4,6%), «Самопоміч» (4,6%).
 
Якщо ж політичні сили Вакарчука (Блок Святослава Вакарчука) та Зеленського («Слуга народу») брали участь у передвиборчих перегонах, «Батьківщина» залишила б за собою впевнене лідерство, отримавши 19,5% голосів виборців (серед тих, хто збирається голосувати і визначився).
 
Крім того, симпатії більшості українців і на боці лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко. Якби вибори Президента України відбувалися у середині червня, Юлія Тимошенко отримала б відповідно 22,8% та 19,5% (без участі Вакарчука і Зеленського, та за їхньої участі у перегонах). Крім того, до чільної вісімки також потрапили би Анатолій Гриценко (12,6%), Олег Ляшко (10,7%), Юрій Бойко (10,2%), Петро Порошенко (8,5%), Володимир Зеленський (8,3%), Вадим Рабінович (7,5%), Святослав Вакарчук (7,4%).скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж