Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Музиканта відомого українського гурту посадили у Греції на 180 років

Фото: facebook.com/sergiy.shvayuk
Сергія Шваюка звинуватили у перевезенні нелегальних мігрантів  У п’ятницю, 20 липня, у Греції  відбувся суд над Сергієм Шваюком, котрий э учасником відомого івано-франківського гурту «Перкалаба», та його товаришем Петром Литвинчуком. У місті Пірей їм винесли вирок – по 180 років за ґратами кожному. Про це розповіла журналістам «Слідство.Інфо» перекладачка прокуратури міста Пірей Лідія Костів.
 
Вона пояснила, що, згідно з грецьким законодавством, чоловіки вчинили правопорушення одразу за кількома статтями. Це і незаконний перетин кордонів країни Європейського союзу, і створення небезпеки для життя людей через перезавантаження яхти, і відсутність рятувальних засобів.
«Також при затриманні у Петра і Сергія не було документів на керування яхтою», – пояснила вона.
 
«Коли їх затримала берегова охорона Греції, вони якийсь час не знали, у чому їх звинувачують. Тут і вони постраждали, оскільки їх змусили до керування цієї яхти», – сказала вона.
Рідні ув’язнених Шваюка ти Литвинчука також запевняють, що чоловіки не мали наміру йти на злочин і в такій ситуації опинилися примусово. Матір Петра Литвинчука розповіла журналістам, що вони поїхали в Туреччину на цілком законну роботу. Їм пропонували бути помічниками капітана на прогулянковій яхті. За її словами, невдовзі, уже в Туреччині, працедавці змусили українців перевозити на яхті мігрантів. Для цього невідомі озброєні люди навіть  погрожували Литвинчуку і Шваюку фізичною розправою.

Журналістам вдалося з’ясувати, що на таку роботу в Туреччині українців вербують, найчастіше, в морських регіонах України. Опитавши низку сімей ув’язнених громадян, кореспонденти довідалися, що українцям справді пропонували законну роботу і хороший заробіток на туристичних яхтах у Туреччині – близько 2-3 тисяч доларів. Якщо вірити рідним ув’язнених, жоден з них не знав, що частиною роботи будуть перевезення нелегалів.
 
Грецький адвокат українців Захаріяс Кессес пояснив журналістам, що такі великі терміни зумовлені особливостями місцевого законодавства. І розповів, окрім Петра Литвинчука і Сергія Шваюка на яхті були ще 63 нелегальних мігранти. «При оголошенні вироку за кожного нелегального мігранта можуть додавати 10-15 років. Першопочатково їм загрожувало 630 років за ґратами», – сказав він.
 
Протягом останніх кількох років до грецьких в’язниць за перевезення незаконних мігрантів потрапили сотні громадян України. За інформацією Міністерства закордонних справ, зараз у тюрмах по всій Греції перебуває близько 150 українців, засуджених за схожими обвинуваченнями. І деякі їхні вироки сягають більш ніж 600 років. За словами рідних та адвокатів, більшість засуджених вчиняли злочин не свідомо або під примусом.скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж