Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

На честь володаря Золотої медалі ЮНЕСКО у Чернівцях хочуть створить музичний сквер

Фото: day.kyiv.ua
Також планують проводити музичний фестиваль Йосипа Ельгісера
За 3 роки у Садгорі може з’явитися музичний сквер імені відомого українського музиканта та композитора родом із Чернівців Йосипа Ельгісера. Про це у програмі «Діалоги» на телеканалі «Чернівецький промінь» розповів голова самоорганізації населення у Садгорі Дмитро Сірман. За радянських часів серед громадян СРСР лише він та відома балерина Майя Плісецька були володарями Золотої медалі ЮНЕСКО.

– Про цю видатну людину мало знають у місті, де він народився. А його будинок у Садгорі перебуває у занедбаному стані. Нещодавно приїжджала його донька з Москви. Ми спілкувалися з нею та визначили шляхи вирішення цієї проблеми. Плануємо облаштувати на території його помешкання музичний сквер, – розповідає активіст.

Дмитро Сірман сподівається, що до 250-тої річниці заснування Садгори вдасться навіть провести музичний фестиваль імені Йосипа Ельгісера. Адже подібні заходи на честь цього видатного митця давно проводять в інших містах, але не там, де він народився. А такий захід та культурний простір популяризували б його ім’я.
– Поки що це в планах, але думаю, що проект нам вдасться реалізувати. Він був не лише видатним музикантом, але й педагогом і лікарем. Тож є багато його випускників, послідовників та вдячних людей, які хочуть долучитися, у тому числі й фінансово, до облаштування скверу. Думаю, це буде не за бюджетні кошти, – каже Дмитро Сірман.
 
За словами активіста, цей будинок залишився покинутим. Нині потрібно пройти юридичну процедуру, прийняти його в міську комунальну власність, після чого взятися за облаштування. За цей час його облюбували безхатьки.
 
– Нам цілком до снаги силами громади навести та порядок та створити відпочинковий літній майданчик, на якому будемо проводити конкурс, де діти та дорослі грали б його твори, – каже Дмитро Сірман.скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж