Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

В Україні можуть легалізувати криптовалюти

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який легалізує операції з віртуальними активами
У Верховній Раді зареєстровано законопроект №9083, який легалізує операції з віртуальними активами. Про це повідомила один із співавторів документу, народний депутат Оксана Продан.

За її словами, в законопроекті пропонується визначити такі терміни, як «віртуальні активи», «майнінг», «операції з віртуальними активами, «прибуток від операцій з віртуальними активам» та інші.

Зокрема, «віртуальним активом» визначена «будь-яка форма запису в рамках розподіленого реєстру записів у цифровій формі, що може використовуватися як засіб обміну, одиниця обліку чи як засіб збереження вартості».

«Віртуальними активами» вважаються криптовалюти та токен-активи. У свою чергу, криптовалюта – це віртуальний актив у формі токену, що функціонує як засіб обміну або збереження вартості.

«В Україні криптовалюти перебувають у «сірій» зоні, через що світові гравці побоюються працювати на нашій території, а ті, хто стояв у витоків цього руху, переїхали в інші країни. Тобто, втрачають як інвестори, так і держава. Легалізація криптовалют створить передумови для побудови цивілізованого і конкурентного ринку віртуальних активів в Україні, від якого виграють усі», – зазначила Оксана Продан.

Автори законопроекту пропонують ввести стимулююче оподаткування для ринку криптовалют.

Зокрема, відповідно до законопроекту оподатковуватимуться виключно операції з обміну віртуальних активів на валютні цінності, тобто на традиційні гроші. І не підлягатимуть оподаткуванню операції з обміну віртуального активу одного виду на інший.

Крім того, для підприємств буде встановлена пільгова ставка оподаткування прибутку (доходу) від операцій з продажем віртуальних активів – на рівні 5% до 2024 року.

Після 2024 року ставка оподаткування складе 18%. Тоді як для фізичних осіб вона залишатиметься незмінною – на рівні 5%.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж