Фото: Руслана Козлова
Відповідне рішення підтримали 34 депутати
Більше години знадобилося депутатам міської ради, аби визначитися з наданням допомоги чернівецькому аеропорту. Розгляд цього питання розпочали ще на попередньому засіданні сесії, проте консенсусу обранці так і не дійшли.
Чимало депутатів відзначає, що, рятуючи збитковий аеропорт, можна втратити чи не головне джерело прибутку для міста - "Калинівський ринок". Адже "Калинка" не вперше надає фінансову допомогу іншим комунальним установам. Крім проблемного летовища (яке вже вдруге має отримати кошти), допомогу від ринку отримували "Чернівціводоканал" та футбольний клуб "Буковина".
Аби міський торговельний комплекс не був дійною коровою, депутати запропонували у майбутньому використовувати лише ті кошти від "Калинівського ринку", які надходять до міського бюджету.
- Прошу на 2016 бюджетний рік під час розрахунку надходжень від МТК "Калинівський ринок" визначати прогнозовану суму, яку міська рада зможе використовувати для потреб міста, - запропонував внести поправку депутат Василь Максимюк.
Проте таку пропозицію підтримали не всі обранці. "За" проголосували 28 депутатів, чого не вистачило для прийняття поправки.
У той час, як у "Калинівського ринку" вдруге візьмуть кошти на летовище, в аеропорті позбулися третини працівників. Як заявив секретар міської ради, екс-регіонал Ярослав Кушнірик, зі 135 осіб залишилися працювати лише 90. Такий результат "проведення оптимізації" робочого штату. Чимало людей не витримали місяцями сидіти без зарплатні та звільнились з аеропорту.
Якщо далі скорочувати або втрачати людей, під час наступної сертифікації через недостатню кількість працівників аеропорт може позбутися статусу сертифікованого.
- Ми залишимося з полосою, світло-сигнальним обладнанням, але без персоналу і несертифікованими, - заявив Кушнірик.
Винні у цьому, на думку міського голови... "попередники". Вони, за словами Каспрука, привели аеропорт у такий занепад, що він досі не може його "підняти". Щоправда, мер посоромився уточнити, що конкретно він зробив, аби летовище запрацювало, а персонал нарешті почав регулярно отримувати зарплатню. Чернівецький аеропорт так і не уклав договору з жодною авіакомпанією щодо регулярних рейсів, підприємство і далі не здатне забезпечувати себе.
Аби вберегти летовище для міста, враховуючи те, які кошти вже витрачено з міського бюджету на його відновлення, депутати все ж проголосували за надання поворотної допомоги "Калинівським ринком". Відповідне рішення підтримали 34 депутати.