Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Українців забезпечать вакциною від поліомієліту до кінця наступного тижня

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

Фото: medictest.net
Міністр Квіташвілі визнає, що ситуація зі щепленнями залишається поганою

Перша партія вакцин від поліомієліту надійде в регіони України наступного тижня. Про це заявив міністр охорони здоров'я.

За словами Олександра Квіташвілі, таких вакцин країні вистачить до кінця року.

Раніше цього тижня ВООЗ повідомила, що на Закарпатті у двох дітей віком чотири роки і 11 місяців підтвердили поліомієліт.

Це перший випадок цієї хвороби в Європі після 2010 року і перший в Україні після 2006.

За даними місцевих саніпедіміологів, наприкінці червня - на початку липня в Закарпатті дійсно зареєстрували два випадки гострих в’ялих паралічів у дітей з Рахівського і Тячівського районах. Діти були не щеплені. В одному випадку через відмову батьків, в іншому - через медичні протипоказання.
Однак Закарпатська санітарно-епідеміологічна служба не вважає, що ці випадки однозначно свідчать про поліомієліт.

"Станом на 31.08.2015 р. циркуляції "диких" поліовірусів не визначено, хворих з діагнозом: "Поліомієліт" не зареєстровано", - сказано на сайті Закарпатської СЕС.

У МОЗ кажуть, що висновки закарпатських спеціалістів не враховують останніх результатів лабораторного дослідження ВООЗ.

"Діагнози лікарів щодо гострого в’ялого паралічу у дітей правильні, тут нема ніяких протиріч, але нема гарантій, що вірус не мутуватиме та не розповсюджуватиметься. Ці конкретні випадки будуть розслідувані ВООЗ більш детально. Але не реагувати, а тим більше замовчувати цю ситуацію, враховуючи такий низький рівень вакцинації в країні, не можна", - цитує пана Квіташвілі сайт МОЗ.
Загроза дітям

"600 тисяч доз вакцини перебувають на складах "Укрвакцини". Наступного тижня їх доставлять на місця", - наводить слова урядовця "Інтерфакс".
Як сказано на сайті МОЗ, вакцина, яку Україна отримала як гуманітарну допомогу, зараз "проходить низку формальних перевірок".

Міністр уточнив, що це - перша партія канадської вакцини, закупленої за гроші ЮНІСЕФ. У жовтні, сказав він, куплять ще стільки ж доз вакцини.

"Цього вистачить, щоб покрити всю потребу в цих вакцинах до кінця року", - додав пан Квіташвілі.

У ВООЗ кажуть, що випадки поліомієліту, виявлені на Закарпатті, пов'язані з низькою імунізацією населення в Україні. Цього року серед малюків віком до одного року щеплення отримали лише 14%.

Міністр Квіташвілі визнає, що ситуація зі щепленнями залишається поганою.

"Минулого року рівень покриття вакцинацією був 49%, а цього року - 15%. І це не тому, що нема вакцини, а тому, що просто цим ніхто нормально не займався. Цим питанням попередня влада взагалі на займалася", - сказав міністр.

Вірус поліомієліту загрожує передусім дітям.

У менш ніж 1% випадків вірус вражає нервові вузли в спинному мозку, викликаючи параліч на все життя.

Захиститися від хвороби можна імунізацією і дотриманням простих правил гігієни. Серед них - мити руки після відвідання громадських місць, особливо туалетів.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: ВВС Україна