Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Найвище розташоване село та найбільш грозове місце в Україні – на Буковині

Фото: coruption.net
Портал «Українські реалії» оприлюднив 52 цікаві факти про Карпати
Інформаційний портал «Українські реалії» оприлюднив 52 цікаві факти про Карпати. Серед них є декілька, що стосуються Буковини, зокрема, такі:

  • Найвище розташований населений пункт – село Випчина Путильського району Чернівецької області – на висоті 1100 м над рівнем моря. 
  • Найбільший духовий музичний інструмент – трембіта – конічна дерев'яна труба без бокових отворів, сягає 4 м завдовжки. Поширена здебільшого на Гуцульщині, Буковині, а на Бойківщині її і досі використовують для подачі сигналів про важливу подію в селі. Діапазон трембіти – до 2,5 октав, чутність звуку – понад 10 км.
  • «Протяте каміння» височить поблизу перевалу Німчич на кордоні Путильського та Вижницького районів на Буковині. Складена вона з розбитих пластів ямненського пісковика, мальовничо насунутих один на одного і сягає 30 м. В ній створилася рідка форма вивітрювання - брама близько 2 м заввишки, яка й дала назву цій групі скель.
  • Найбільш грозове місце України ­­­– Селятин на Буковині. 45 днів року - грозові. Селятин також відомий найтривалішою грозою. 1948 року вона почалася 10 червня о 15:30 і закінчилася 12 червня о 4:30, тобто тривала 37 годин.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж