Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

В останній день вересня у Чернівцях презентують бібліотеку А. Жуковського


Фото: ЧНУ
Захід відбудеться в Науковій бібліотеці ЧНУ  30 вересня об 11 год. в Науковій бібліотеці ЧНУ, в рамках святкування 140-річчя здня заснування Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, відбудеться презентація бібліотеки Аркадія Жуковського.
 
 
Нагадаємо, наприкінці 2014 р. наукова бібліотека Чернівецького національного університету отримала в подарунок колекцію книг видатного науковця, громадського та політичного діяча, україніста Аркадія Іларіоновича Жуковського.
Аркадій Жуковський (1922 – 2014) – український історик та енциклопедист, доцент Інституту східних мов і цивілізацій Паризького університету, іноземний член НАН України, професор, довголітній голова НТШ у Європі (м. Сарсель, Франція), член Сенату ОУН, активний діяч організації Українська Національна Єдність у Франції, професор Українського вільного університету (продекан філософського факультету), президент Бібліотеки імені Симона Петлюри в Парижі.
 
Брав активну участь у діяльності Центрального союзу українського студенства та Об'єднання студентської молоді "Зарево". Багатолітній член проводу Організації українських націоналістів. Член Митрополичої ради УАПЦ в Європі. Багаторічний співредактор багатотомної Енциклопедії Українознавства, від 1985 року – головний редактор. Член редколегії та редактор відділу релігії та історії англомовної Енциклопедії Українознавства. Співголова Головної редакційної колегії Енциклопедії сучасної України, почесний доктор Чернівецького Національного Університету, почесний громадянин м. Чернівців, почесний член Товариства "Українського народного Дому в Чернівцях", автор багатьох монографій, в тому числі "Історії Буковини", кавалер українських та французьких державних нагород.
Професор Жуковський зробив вагомий внесок у популяризацію правдивої історії України у франкомовному світі. Аркадій Іларіонович жив Україною, болісно сприймав її проблеми, радів успіхам і засмучувався поразкам, та насамперед він працював для її розвитку, для того, аби вона ввійшла у коло європейських держав рівноправною, багатою, вільною й гордою, а не "бідною родичкою". Про що й свідчить його колекція.
Віртуальна виставка - "БЕЗЦІННИЙ ДАР" (з подарункової колекції Аркадія Іларіоновича Жуковського).
 
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: ЧНУ ім. Юрія Федьковича