Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Чернівчан запрошують на лекцію про культурну пам'ять їхнього міста

Лекція відбудеться англійською мовою із синхронним перекладом
У Львові 4 листопада о 18.00 відбудеться лекція Нікласа Бернсанда на тему "Відновлення і закріплення пам'яті. Етнокультурні асоціації в культурі локальної пам'яті у Чернівцях".

"Чернівці – це місто Центрально-Східної Європи, яке пережило драматичні етнодемографічні зміни під час і після Другої світової війни у ​​зв'язку з Голокостом, переміщенням населення, масштабним відтоком населення і радянськими депортаціями, а також післявоєнним перезаселенням міста людьми з околиць та з інших частин Радянської України та Росії. Демографічні зміни подовжилися із великомасштабною еміграції більшості місцевих євреїв і німців у 1990-х роках. Сьогодні культурне розмаїття старого міста розглядається різними суб'єктами і як надбання, і як виклик для сучасного пострадянського, переважно українсько- і російськомовного міста. Презентація є частиною дисертаційного проекту, де багатовекторний аналітичний фокус зосереджено на сучасному збереженні пам'яті у Чернівцях з погляду довоєнного культурного розмаїття міста. Презентація спеціально аналізує роль національно-культурних товариств як суб’єктів, що формують образ місцевої культури пам'яті в пострадянських Чернівцях. Розглянуто мнемонічні стратегії різних національно-культурних товариств, а також їхні місцеві та транснаціональні мережі. Як і якою мірою національно-культурні товариства сприяють частковості пам'яті в місті, де етнічні групи сприймаються як хранителі "своєї" пам'яті?"

Лекція відбудеться англійською мовою із синхронним перекладом. 

 
Довідково
Ніклас Бернсанд – аспірант Лундського університету (досліджує Центрально-Східну Європу) і координатор Центру європейських досліджень Лундського університету. Найновіші публікації "Львів і Чернівці: дві культури пам'яті на західноукраїнському прикордонні" і "Друг чи ворог? Сучасні дебати про іслам і мусульманських іммігрантів серед шведських прихильників ідентитаризму". Він є також співредактором (з Барбарою Торнквист-Плевою і Елеонорою Нарвселіус) книги "Непроминальне перехідне? Наративи пам'яті та ідентичності в Центрально-Східній Європі".
 
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: facebook

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж