Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

У буковинців підозрюють «свинячий грип»


Фото: radiosvoboda.org
Настороженість викликає дуже важкий перебіг пневмонії у хворих

Повідомлення про випадки захворювання на грип H1N1 у різних регіонах України викликають тривогу, бо ще не забулися події 2009-2010 років, коли страшна епідемія цього грипу (його ще називають «свинячим») забрала чимало життів.

- Хоча епідемічний поріг в області наразі не перевищено, а захворюваність на ГРВІ навіть трохи зменшилася, ситуація все-таки не є спокійною, - каже головний санітарний лікар області, начальник ГУ Держепідслужби у Чернівецькій області Наталія Гопко. – Настороженість викликає вкрай важкий перебіг пневмонії у деяких хворих. За клінічними ознаками перебіг пневмонії у цих хворих дуже схожий на ті, що були ускладненням грипу H1N1 у 2009-2010 роках. Однак із причини пізнього звернення хворих за медичною допомогою лабораторного підтвердження, що це грип H1N1 поки немає.

Зважаючи на реальну загрозу циркуляції в області вірусу страшного грипу (тим паче, що це прогнозувала Всесвітня організація охорони здоров’я), Н. Гопко закликає буковинців не легковажити.

- За відсутності епідемії зараз іще цілком можна і потрібно подбати про щеплення від грипу. Вакцинація – наразі є єдиним ефективним методом запобігання захворюванню та його тяжким ускладненням, зокрема таким, як вкрай важка пневмонія, від якої люди згоряли буквально за добу-дві. Вакцини є у деяких аптеках, в інших їх можна замовити. Придбавши вакцину, разом із чеком, де є дата покупки, потрібно прийти у лікувальний заклад для проведення щеплення. Після цього для вироблення імунітету потрібно кілька днів уникати місць скупчення людей, - радить Н. Гопко. - Якщо ж людина вже занедужала, то потрібно негайно звертатися за медичною допомогою і у жодному разі не займатися самолікуванням! 
     скачать dle 10.5фильмы бесплатно