Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Кавомати Tako Чернівці Головна 177

У Чернівцях зареєстровано випадок сказу

Фото: hal_zoria.io.ua
Померлого собаку до Дердсанепідслужби приніс господар 
 
Чернівецьке міське управління Головного управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області інформує про випадок сказу у собаки, який підтверджено мікроскопічно управлінням ветеринарної медицини міста Чернівців 11.01.2016 року.
 
Померлу тварину було доставлено в управління ветеринарної медицини господарем. За інформацією, отриманою від фахівців ветеринарної медицини, тварина, будучи хворою на сказ, покусала невідому особу.
2015 року у зв’язку з нападом тварин за медичною допомогою в лікувальні установи м. Чернівців звернулося 580 осіб, у тому числі 161 дитина

Для своєчасного проведення антирабічного лікування та з метою попередження захворювання на сказ особам, що мали ризик інфікування, необхідно негайно звернутись за антирабічною допомогою в лікувально-профілактичні заклади. Чернівецьке міське управління наголошує про небезпеку захворювання на сказ при контакті з хворою твариною.
 
Довідка
Сказ – гостре інфекційне захворювання теплокровних тварин та людини. Характеризується ураженням центральної нервової системи.
 
Джерелом інфекції є – хворі на сказ тварини (лисиці, собаки, коти, гризуни, свійські тварини) Механізм передачі вірусу відбувається через покуси та ослинення хворих на сказ тварин. Свійські тварини та люди заражаються на сказ від диких плотоядних тварин.
 
Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки — втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність, з’являються вдень в населених пунктах, в місцях випасу і утримання худоби, нападають на тварин і людей. Людина, проте, може заражатись від корів, овець, кіз, свиней, коней, ослів, щурів і навіть деяких птахів.
 
Виділення вірусу зі слиною починається у тварини за кілька днів до розвитку клінічних ознак хвороби і триває протягом усього періоду захворювання. Захворювання починається періодом передвісників: поведінка собаки змінюється, вона стає неспокійною, ховається від людей, гризе неїстивні предмети, ковтає навіть дрібне каміння. З’являється слинотеча. Через 1-3 дні настає буйний період, який триває 3-4 дні. Собака кидається на людей і тварин, майже не гавкає або гавкає хрипло з підвиванням. Скажені собаки безцільно бігають вулицями, морди вкриті густою слинною піною. 
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: Чернівецька міська рада

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж