Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Майбутні архітектори із ЧНУ мають шанс стажуватися у Чехії


Фото: ukreligieznavstvo.wordpress.com
Із цього приводу тривають перемовини із Карловим університетом

Будівлю чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, що нині входить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, наприкінці XIX століття спорудив чеський архітектор Йозеф Главка. Підірвавши здоров’я на будівництві, він так і не побачив свого дітища у готовому вигляді, бо повернувся до Праги, де заснував Чеську академію мистецтв та благодійний фонд підтримки молодих архітекторів.

«Цей Фонд імені Йозефа, Марії та Зденки Главкових існує дотепер. Співпрацюємо з ним майже десять років, з часу запровадження Главківських читань, які проводимо раз на два роки, – каже проректор ЧНУ ім. Ю. Федьковича Тамара Марусик.
 
– Особливо тісно співпрацювали з Фондом під час підготовки матеріалів стосовно включення архітектурного ансамблю резиденції до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Були дуже вдячні Фонду за надані копії автентичних креслень Йозефа Главки. Оскільки віднедавна у нашому університеті з’явився факультет архітектури й будівництва та відповідна кафедра, розпочали перемовини з Фондом щодо можливості обміну студентами з Карловим університетом та стажування майбутніх архітекторів із Чернівців на батьківщині Йозефа Главки».
Анна Гаргаля, газета «День»скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: Чернівецький національний університет