Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

У Чернівцях помер письменник Віталій Колодій

Фото: www.ivasyuk.org.ua
Впродовж багатьох років він очолював Чернівецьку організацію Спілки письменників України
У Чернівцях на 78-му році життя помер український поет, письменник, журналіст і перекладач Віталій Колодій. Про це повідомляє magiabukoviny.
"Сьогодні нас спіткала важка втрата: відійшов у вічність Віталій Дем'янович Колодій. Письменник народився 19 січня 1939 у Первомайську. Його життя і творча діяльність тісно пов'язана з Буковиною. Тут розпочинав свій трудовий шлях після закінчення Одеського технікуму нафтової і газової промисловості.Тут здобував вищу освіту,тут створив свій  вагомий літературний доробок . Впродовж багатьох років очолював Чернівецьку організацію Спілки письменників України. Вічна і світла пам'ять! Пам'ятаймо!", - ідеться у повідомленні.
 
Колодій Віталій Дем'янович народився в родині робітника. Батько загинув на війні. Навчався в Первомайській середній загальноосвітній школі I–III ступенів № 17. Перші вірші почав писати в 3-му класі. Разом із своїм однокласником Миколою Вінграновським відвідував засідання літературного об'єднання.
Після закінчення школи вступив на механічне відділення Одеського технікуму нафтової і газової промисловості. Після його закінчення отримав диплом механіка і направлений до міста Сторожинець, де працював на нафтобазі. В 1963 році закінчив філологічний факультет Чернівецького університету.
Працював завідуючим відділом культури чернівецької газети «Радянська Буковина», був редактором часопису «Буковинське віче».
В 1970-х роках мешкав в місті Одеса, де спочатку працював відповідальним секретарем обласної газети «Чорноморська Комуна». Згодом перейшов до видавництва «Маяк», де був спочатку завідувачем редакції художньої літератури, а потім головним редактором видавництва. З 1979 року жив і працював в місті Чернівці. Друкуватись почав в 1965 році. В 1967 році вийшла друком перша збірка поезій «Зажинки».
                                        скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж