Чернівецький Промінь логотип

Реклама
ЖК City blago благо Чернівці Буковина Хотинська
Реклама
ЖК Grand Residence Чернівці Руська 250 А VD Group

Біблійний сад у ЧНУ не росте через політичну нестабільність

Реклама
ЖК Uptown Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Хоча для його створення закордонні партнери готові виділити мільйон доларів Реклама

У жовтні 2013 року у внутрішньому дворі ЧНУ – поміж його 5 і 6 корпусом, де колись стояли гармати військової кафедри університету, заклали перший в Україні Біблійний сад. Попередньо цю територію ретельно прибрали, провели культивацію, вручну перебравши кожен сантиметр площі, щоб звільнити грунт від залишків коріння бур’яну та від найменших камінців.
 
Оскільки до втілення ідеї про Український едем, висловленої науковцями ЧНУ у їхній книжці «Рослини Святого Письма», зголосився приєднатися Єврейський національний фонд, розбили сад за участю представників Ізраїлю. Більше того, спеціальним чартерним рейсом вони привезли до Чернівців шість саджанців атлантичного кедра (їх також згадує Біблія), які мали покласти початок саду та співпраці. 
Як і передбачали гості, стійкі кедри добре прижилися у Чернівцях, однак продовження створення Біблійного саду наразі затримується. 
Біблійний сад у ЧНУ не росте через політичну нестабільність
- Зважаючи, що площа майбутнього саду невелика, лише п’ять тисяч квадратних метрів, або ж півгектара, міркували, як на довше затримати увагу його відвідувачів, - каже один із авторів ідеї, доктор наук, професор ЧНУ Степан Костишин. – Цьому має слугувати поділ території саду на різні клімато-ландшафтні ділянки, які складуть єдиний ансамбль. Тут буде мініатюрна, розміром лише 300 квадратних метрів, пустеля, кам’янистий пагорб, ділянка лісу, дві водойми, великий город, розарій, квітник лілей, горіховий гай тощо. Звісно, у саду представимо всі півтори сотні рослин, про які згадує Біблія. Від кедру, мандрагори, папірусу, ісопу до банальних кропиви, цибулі, ялівців та екзотичної «манни небесної» – тамариску й аспіцилії. Позаяк чимало рослин Святого Письма не ростуть у наших широтах, для теплолюбних мешканців Півдня у саду запланували збудувати спеціальні оранжереї, для всіх без винятку – провести меліорацію й дренаж території. Як і придбання рослин, все це є дуже затратною справою і вартує не один мільйон гривень.  
Допомогти зі створенням Українського едему зголосився Єврейський національний фонд. Причому не лише на рівні символічної закладки саду, а й у сенсі допомоги з налагодженням його інфраструктури. На ці цілі партнери з Ізраїлю мали виділити мільйон доларів США. Проте через політичну нестабільність в Україні та, зокрема, через нестабільність вітчизняної банківської системи, виділення коштів затримується, пояснює С. Костишин.   
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
19:09
У Чернівцях 20 родинам загиблих бійців вручили посмертні нагороди
ФОТО
17:45
У Чернівцях попрощаються із загиблим захисником Павлом Гатиловим
17:25
Дитину залишили саму в авто у спеку: у Чернівцях патрульні врятували дівчинку
17:05
Через затори у Чернівцях затримується громадський транспорт
16:44
Хотів заробити $6,5 тисячі: на Буковині викрили організатора незаконного перетину кордону
16:32
У Чернівцях водій BMW не пропустив пішоходів на переході: його зупинили патрульні
15:49
Прут у Чернівцях обмілів до рекордного рівня: зафіксували історичний мінімум
15:04
Потяги до Чернівців затримуються: «Укрзалізниця» попередила пасажирів
14:52
СБУ застерігає: спецслужби рф посилено намагаються завербувати родичів українських військовополонених
14:43
Ведмідь зубами відірвав бампер у машини на Трансфегераші в Румунії
ВІДЕО
13:57
На Буковині бус злетів у кювет і перекинувся, травмувалися двоє дітей і дорослий
13:27
У Чернівцях виявили унікальне панно віденської сецесії під час будівельних робіт на вулиці Кобилянської
ФОТО
12:59
Воїн і сержант поліції із Рукшинської громади удостоївся високої державної відзнаки
12:40
У краєзнавчому музеї до 170-річчя від дня народження Івана Франка проведуть пізнавальну лекцію
АНОНС
11:58
На Буковині п’яний водій влетів в огорожу: пасажир у лікарні
11:37
У Чернівцях суд вимагає належно оформити найстарішу церкву, де молився Петро Сагайдачний
10:50
​П’ять безпілотників порушили повітряний простір Молдови під час атаки Росії по Україні
10:27
Буковина проводить в останній шлях двох мужніх Героїв
09:49
До вечора кілька багатоповерхівок у Чернівцях на Ентузіастів без води
09:00
Сьогодні на Буковині буде хмарно з проясненням, можливий дощ
22:30
Ветерани, які проходять реабілітацію на Буковині, випробували себе на Соколиному Оці
ВІДЕО
22:14
Тренер із Чернівців Олександр Пікулін отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня
22:10
У Сокирянах водій легковика збив мотоцикліста
ВІДЕО
21:10
Вандали розтрощили ліхтарі у сквері Дня Вишиванки у Чернівцях
ВІДЕО
21:05
Після нестерпної спеки у Чернівцях вдруге за день пішов довгоочікуваний дощ
20:39
У Чернівцях поховали полеглого Героя
ВІДЕО
20:08
У Кадубовецькій громаді згоріли дуби, які висадили на честь полеглих військових
19:21
На Буковині оновили пункт пропуску «Кельменці – Ларга»
18:46
У Чернівцях Audi зіткнулася з DAF: водій не надав перевагу в русі
18:32
Залужний працює над пришвидшенням глобального рішення по зупинці війни
18:19
На Буковині виявили незаконний забір води з Дністра для городів і теплиць
16:05
Неіснуючий проєкт за 1,1 млн грн: на Буковині судитимуть посадовицю та підрядницю
15:59
Чернівчани 2 роки не можуть повернути кошти за квитки на скасований концерт "Океану Ельзи" на стадіоні "Буковина"
14:22
28 виїздів за добу: буковинські рятувальники гасили пожежі та знешкоджували шершнів
14:00
Мінімальне здешевшання євро та стабільний долар: курс валют у Чернівцях на 26 серпня
Усі новини