Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Помер відомий оперний співак з Буковини Дмитро Гнатюк

Фото: youtube.com
Після тривалої хвороби на 92-му році життя не стало оперного співака, режисера, педагога Дмитра Гнатюка
У п'ятницю, 29 квітня, після тривалої хвороби на 92-му році життя не стало оперного співака, режисера, педагога Дмитра Гнатюка.
Про це повідомляє газета День із посиланням на ректора Національної музичної академії Володимира Рожка.

Співак народився 28 квітня 1925 року в селі Старосілля (нині — село Мамаївці Кіцманського району). У минулому році в академії відзначали 90-річчя баритона і народного артиста України.

Прощання з Дмитром Гнатюком відбудеться 4-го травня у Національній опері.

Співак був першим виконавцем хітів 1960-х — легендарних пісень "Два кольори" та "Мій Київ". 
 
 
На оперній сцені йому належать образи Остапа і Миколи з "Тараса Бульби" та "Наталки-Полтавки" Лисенка, Петруччіо ("Приборкування норовливої" Шебаліна), Мазепи й Онєгіна ("Мазепа", "Євгеній Онєгін" Чайковського), Демон у "Демоні" Рубінштейна, Фігаро з "Севільського цирульника" Россіні.
 
Гнатюк виступав як концертний співак, записав 21 платівку. У його репертуарі було понад 85 творів національної та світової класики — від буковинця Сидора Воробкевича до австрійця Йозефа Гайдна.

Оперний співак також був режисером-постановником вистави "Князь Ігор" О. Бородіна , "Запорожець за Дунаєм" Гулака-Артемовського , "Мазепа" на музику Чайковського, "Війна і мир" С. Прокоф'єва, "Севільський цирюльник" Дж. Россіні.
 
Гнатюк обіймав посаду головного режисера і директора Національної опери, має звання Героя України, обирався до Верховної Ради III скликання, де очолював комітет культури.
 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж