Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Посол ЄС розповів, коли Україна нарешті матиме безвізовий режим з Європою


Євросоюз чекає, коли в Україні ефективно запрацює Агентство з питань протидії корупції
Представник Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський в інтерв’ю пояснив, чому Україна досі не отримаа безвізовий режим з ЄС. Хоч Київ і все зі свого боку зробила для ліберизації безвізу, є ще "маленький залишок»", - повідомляє "Главком".

"Треба, щоб ефективно запрацювало Агентство з питань протидії корупції. Рішення щодо НАЗК гальмувало цей процес майже рік. Важко обґрунтувати, чому це агентство, яке існує на папері майже рік, бо відповідні закони були ухвалені в червні минулого року, до сьогодні не може запрацювати. От скільки потрібно було часу для того, щоби визначитися зі складом цього агентства?! Розумієте, українці платять страшну ціну за гальмування з боку політиків необхідних рішень", - пояснив він.

Але з точки зору законодавства, розбудови інституцій, дійсно, усі ці умови були виконані. І зараз Європейський парламент і Європейська рада готуються ухвалити відповідне рішення.

"Я не можу спекулювати щодо того, з якого дня це запрацює. Але в Європі немає інструкцій, щоб це сповільнити. Ми говоримо про туристичні поїздки для людей, які на руках мають біометричний паспорт. Іде нормальний процес", - відпові він на запитання, коли це рішення може бути прийняте.

"Єдине. Ми, дійсно, були би набагато ближче, якби Україна все необхідне зробила минулого року, а не в березні цього року, - підкреслив дипломат. - А то виходить: ось в Україні нарешті зробили, що обіцяли, і одразу потрібно, щоб наступного дня було рішення партнерів. Але всім іншим теж потрібен час. Україні потрібно розуміти, що європейські політики, які приймають це рішення, мають багато інших проблем, і їм всьому потрібно надати час".
скачать dle 10.5фильмы бесплатно