В області продовжує триматися 5-й рівень надзвичайної пожежної небезпеки
Щоденно пожежно-рятувальним підрозділам доводиться виїзджати на ліквідацію пожеж через спалювання сухої трави на відкритій території. Так, минулої доби, 8 вересня, внаслідок необережного поводження з вогнем невстановленої особи сталося загорання сухої трави на відкритій території на вул. Хотинській в обласному центрі та в с. Санківці Хотинського району. Площа пожеж склала понад 2 га.
Протягом останнього тижня у Чернівецькій області сталося 13 пожеж через загорання сухої трави. З початку року в області виникло 82 пожежі внаслідок спалювання сухої трави. Такі пожежі обраховуються не лише матеріальними збитками. Через спалювання сухої трави передчасно обірвалося життя 76-річної жительки с. Чорний Потік, Заставнівського району та травмовано 75-річну мешканку Сторожинецького району. 9-12 вересня по території Чернівецької області збережеться надзвичайна пожежна небезпека 5 класу.
Найчастіше пожежі через спалювання сухої трави виникають внаслідок необережного поводження з вогнем чи порушення правил безпеки самими ж громадянами. Люди, спалюючи суху траву, не завжди розуміють всю небезпеку, оскільки через спекотну погоду та вітер вогонь може вийти з-під контролю та поширитися на велику площу.
Пожежі, спричинені спалюванням сухої трави, небезпечні тим, що за короткий проміжок часу набирають великих розмірів. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км. за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів. Проте найбільшу небезпеку несе пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується вдвічі-втричі. Гасіння таких пожеж пов’язано з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів.
Щоб не допустити виникнення пожежі через загорання сухої трави, дотримуйтеся правил пожежної безпеки:
- будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем;
- не залишайте без нагляду розпалене багаття;
- не розпалюйте багаття біля будинків та садиб;
- не спалюйте суху траву.
- будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем;
- не залишайте без нагляду розпалене багаття;
- не розпалюйте багаття біля будинків та садиб;
- не спалюйте суху траву.
Джерело: Прес-служба УДСНС України у Чернівецькій області