Чернівецький Промінь логотип

Реклама
ЖК City blago благо Чернівці Буковина Хотинська
Реклама
ЖК Grand Residence Чернівці Руська 250 А VD Group

Художник з Мамаївців створює ексклюзивні прикраси з вітражного скла

Реклама
ЖК Uptown Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Одна із наймасштабніших робіт майстра – вітражні вікна із зображенням ікон, що встановлені у храмі св.Параскеви у Чернівцях Реклама

Художник Любомир Кудринський з Мамаївців створює особливі ексклюзивні підсвічники, підвіски та новорічні прикраси з художнього скла. 
 
– Вітраж як вид мистецтва я відкрив для себе ще під час навчання в Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, – розповідає митець в інтерв'ю газеті «Вільне життя». – Пізніше виконав дипломну роботу — вітраж «Козак Мамай» у техніці тіффані. Мене захопила гра світла, яке проходило через кольорове скло і створювало живописну композицію не за допомогою пензлика і полотна, а таким цікавим способом. Відтоді в моїй творчості цьому виду живопису належить особливе місце.
 
Першу таку роботу чоловік зробив для храму Святої Покрови у Мамаївцях, який відвідував з дитинства.
 
– Мені було страшно в деякій мірі, — зізнається художник, — але я взявся за це замовлення. Дякувати Богу, все вдалося і відтоді я почав рухатися в цьому напрямку.
 
Виготовлення вітражів потребує багато часу, витримки і зусиль. Як розповідає майстер, все починається із задуму, який переноситься на папір. Коли ескіз готовий, відбувається підбір кольорового скла і вирізання фігурки.
 
– Кожен лист скла має свою фактуру, за допомогою якої створюються цікаві світлові ефекти. Тому, виконуючи дві однакові роботи, повторити їх повністю практично неможливо, — пояснює Любомир. — Коли вирізали скло необхідної фігури, потрібно його обшліфувати на спеціальній шліфувальній машинці. Після цього шматочки вітражу обмотують мідною стрічкою і складають усе разом на папері. На з’єднання ставлять по краплі кислоти. На шви накладається олово. Пропаявши фігурку з обох боків, скло миють від кислоти і покривають шви спеціальною рідиною. І ось виріб готовий.

Але варто пам’ятати, що під час роботи зі склом і паяльником потрібно дотримуватись техніки безпеки, тому для цього виду мистецтва є певні вікові обмеження. У зв’язку з цим теорії вітражу викладач навчає учнів вже з молодших класів художньої школи, а на практиці свої вміння та знання передає старшокласникам. Так учні старших класів неодноразово брали участь зі своїми вітражними виробами в обласних та всеукраїнських виставках, конкурсах і займали призові місця. З вітражного скла художник виготовляє й різні декоративні елементи інтер’єру — орнаментальні, рослинні або сюжетні композиції у вигляді вставок у двері, вікна, ніші, стелі. Однією з таких масштабних та цікавих для майстра робіт були вітражні вікна із зображенням ікон, що встановлені у храмі св.Параскеви Чернівців. Також виготовляє такі предмети декору, як торшери, лампи, рамки для фото, оздоблення дзеркал та інше.
 
– Мені приємно усвідомлювати, що завдяки таким сувенірам я можу долучитися до створення святкової атмосфери в оселях людей, подарувати їм гарний настрій, — каже Любомир Кудринський.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
21:04
У центрі Чернівців мешканці скаржаться на аварійний люк та шум від автомобілів
20:10
На Буковині зустрінуть загиблого воїна 10-ї гірсько-штурмової бригади Кирила Никифорця
19:04
У Чернівцях п’яний водій Skoda на Хотинській збив 47-річну жінку
18:10
У Чернівцях на Руській п’яний 20-річний водій Mercedes збив 16-річного хлопця на електроскутері
ФОТО
17:10
У Львові в аптеці сталася пожежа та вибух: загинув 24-річний чоловік
16:10
Сонячно та до +27°: якою буде погода на Буковині на День Незалежності
15:20
На Буковині народилося 16 малюків
13:04
У Чернівцях на Заставнянській та Університетській обмежать рух транспорту
12:44
У Чернівцях урочисто підняли Державний Прапор України
ВІДЕО
ФОТО
10:03
Україна відзначає День Державного Прапора
09:57
Буковина прощається з полеглим військовим Андрієм Мачужаком
20:00
Нестерпна спека вщухає: 23 серпня на Буковині очікується до +28°С
19:48
«Буковина» впевнено здолала «Ниву» та вийшла до 1/16 фіналу Кубка України
19:30
У центрі Чернівців знайшли документи на ім'я Івана Малиша: шукають власника
19:18
Трава і квіти засохли: чернівчани розкритикували благоустрій Центральної площі
ФОТО
19:03
Одиноким пенсіонерам після 80 років нарахують доплату понад 1000 гривень
18:01
Чернівецький драмтеатр відкриє 121-й сезон прем’єрою «Буковинська Madonna»
17:10
Усть-Путильська громада отримала спецавтомобіль IVECO від ДСНС
16:30
На в’їзді до Буковини повністю відновили рух мостом через Черемош
15:00
14-річна спортсменка з Новодністровська перемогла на етапі Кубку України з кінного спорту
14:06
Гасили пожежі та знешкоджували шершнів: як минула доба для буковинських рятувальників
13:27
Сьогодні «Буковина» зіграє проти тернопільської «Ниви» в Кубку України
13:00
У Чернівцях через ДТП на Хотинській ускладнено рух транспорту
12:26
У Чернівцях розгорнули 380-метровий прапор пам'яті на підтримку військовополонених
ВІДЕО
12:00
Буковина прощається із захисником, який загинув на війні з росіянами
11:06
У великому спальному районі Чернівців воду три дні подаватимуть за графіком
10:04
У Львові чоловік вбив працівника ТЦК під час перевірки документів
09:00
Сьогодні на Буковині очікується короткочасний дощ, гроза та шквальний вітер
22:34
У Черніцях мобілізували батька 4-х дітей
21:08
Чернівецький госпіталь ветеранів отримав автобус від благодійників
20:06
Рідним полеглих захисників із Буковини вручили державні нагороди
19:10
На Буковині відкриють сезон полювання на диких птахів
18:10
Через обміління Дністра у Хотині хочуть встановити плавучу станцію водозабору
17:55
У Луцьку натовп із 30 людей розтрощив авто ТЦК та побив військових
17:04
На Буковині під час руху загорівся автомобіль: водійка помітила вогонь з-під капота
Усі новини