Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Онкохворих дітей на Буковині побільшало вдвічі


Ліки для них наразі є, проте термін їх придатності дуже обмежений 
За інформацією заввідділенням кардіоонкогематології обласної дитячої лікарні Михайла Гнатюка, останніми роками онкозахворюваність дітей в області росте.  

– На сьогодні під диспансерним наглядом у нас перебуває 164 дитини. Протягом минулого року онкозахворювання вперше було діагностовано у 34 маленьких буковинців, а 2015-го – у 38, що свідчить про тенденцію до зростання онкозахворюваності серед дітей, адже ще зовсім нещодавно їх виявляли за рік лише 13-18, - каже головний дитячий онкогематолог області.
 
Збільшення кількості поступлень хворих діток М. Гнатюк пов’язує, найперше, з поліпшенням діагностики. «Якщо раніше діти до нас потрапляли в основному у занедбаних випадках, то тепер ситуація краща».

Що ж стосується наявності ліків, то, за словами М. Гнатюка, препарати для проведення хіміотерапії є майже всі, за винятком лічених, що не пройшли погодження фармкомітету України. Щоправда, все одержане за кошти бюджету – це поставки ще за 2015 рік.
«За заявками на 2016-й надійшло всього кілька найменувань препаратів, але термін їх придатності дуже короткий, лише до вересня», – каже М. Гнатюк. скачать dle 10.5фильмы бесплатно