Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

На вулиці Кобилянської з'явився новий арт-об'єкт

Фото: promin.cv.ua
Кованого двірника із трояндами встановили сьогодні
У Чернівцях на вулиці Ольги Кобилянської з'явився новий арт-об'єкт - кований двірник із трояндами. Цю фігуру торік ковалі до Дня міста подарували Чернівцям.
 
Місце розташування елементу благоустрою визначали фахівці міськради за результатами обстеження вулиці Ольги Кобилянської щодо можливої локації а також після вивчення громадської думки стосовно цього питання.

Проте раніше повідомляли, що кованого двірника планують встановити на вулиці Шевченка - навпроти вулиці Ольги Кобилянської. 
Як розповіла головний архітектор міста Наталія Хілько, комісія під головуванням заступника міського голови Володимира Середюка вирішила, що розміщення на вулиці Шевченка потребує більше капіталовкладень. 
- Це не скульптура, це арт-об'єкт, який може мігрувати. Він пересувний. Якщо громада запропонує змінити локацію, то двірника встановлять деінде, - зазначила пані Наталія.
  
 В основі створення скульптури чернівецького двірника стали записи австрійського публіциста Георга Гайнцена, який писав, що «Чернівці – це місто, де тротуари підмітають букетами троянд». Саме тому в 2016 році ковалі вирішили увіковічнити легенду про прибирання пішохідної вулиці Кобилянської подарунком: пам'ятником двірнику, в руках якого – букет троянд. За словами автора ідеї та коваля Андрія Хорта, це - втілення легенди та водночас двірник з трояндами – це і символічний пам'ятник усім чернівецьким двірникам, котрим жителі міста завдячують чистотою.
 
 Зазначимо, що вже 8 років поспіль Чернівці на День міста отримують від ковалів подарунки. І всі презенти стають туристичними родзинками. Серед десяти отриманих: бруківка перед міською радою, «Коло друзів» на Головній, гойдалка «Я люблю тебе», місток та лава для закоханих в Центральному парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка. Окрім цього, велосипед та ключ з зображенням воріт Університету на площі Святої Марії, кована карета, створена до 600-ліття Чернівців, на вулиці Ольги Кобилянської і кований символічний знак об'єкта ЮНЕСКО – Резиденції Митрополитів Буковини і Далмації на розі вул. Шкільної та Турецької. А один із останніх подарунків – кована мапа Чернівецької області біля будівлі Чернівецької ОДА. 

На вулиці Кобилянської з'явився новий арт-об'єкт
На вулиці Кобилянської з'явився новий арт-об'єкт
На вулиці Кобилянської з'явився новий арт-об'єкт
На вулиці Кобилянської з'явився новий арт-об'єкт

 
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж