Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Чернівці найбільше витрачають на освіту та соціальний захист

У мерії презентували проект бюджету на 2018 рік У Чернівецькій міській раді презентували проект бюджету на 2018 рік. Фінансисти планують, що дохідна частина його складе майже два мільярди гривень. Утім, цифри ще не остаточні, адже доки державний бюджет не пройшов друге читання у Парламенті, достеменно невідомо, скільки грошей область отримає у якості субвенцій.
 
– Загальний фонд бюджету складає 1 мільярд 328 мільйонів гривень, 77,8 мільйона – доходи зі спеціального фонду. Також плануємо отримати субвенцію із держбюджету та 105 мільйонів кредитних коштів по енергоефективності бюджетних установ, – зазначила начальник фінансового управління міської ради Лівія Бамбуляк.
 
Головним джерелом наповнення міської казни залишається податок на доходи фізичних осіб, простіше кажучи – на заробітну плату. Це майже 726 мільйонів, тобто 60% усіх прибутків.
 
Що ж до витрат, то тут у пріоритеті – захищені статті. Найперше фінансують видатки на заробітну плату, оплату комунальних послуг та інше. Загалом це «з’їдає» один мільярд 26 мільйонів гривень.
 
79% від усіх видатків – соціальні, наголошує Лівія Бамбуляк. 984, 8 мільйона планують виділити на освіту. Щоправда, визнає головний фінансист міста, основна частина цих грошей піде на зарплатню працівникам галузі. Водночас вона наголосила, що жодне інше місто в Україні не фінансує із бюджету сніданки для учнів молодших класів, на це йде більш як 26 мільйонів гривень.
 
На другому місці – соціальний захист. Витрати на нього зросли чи не найбільше, порівняно із 2016 роком – у чотири рази.
– Ні одне місто в Україні не може похвалитися такими видатками, – заявила Лівія Бамбуляк.
 
177,1 мільйона отримає 2018 року житлово-комунальне господарство. На прибирання піде 26,1 мільйона гривень, на озеленення – ще 13, 6, зовнішнє освітлення – 21, утримання доріг – 45,6 мільйона.
 
На реалізацію проектів бюджету ініціатив чернівчан у 2018 році передбачено 9,6 мільйона гривень.
 
Загалом, кажуть фінансисти, цифри ще можуть змінюватися. Усе залежить від ухвалення державного бюджету. скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж