Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Чернівчанка працює над фільмом про лінгвоцид і русифікацію

Лесі Воронюк належить ідея фільму «Соловей співає»
Громадська активістка, письменниця, співзасновниця Дня вишиванки Леся Воронюк працює над фільмом про лінгвоцид української мови «Соловей співає». Трейлер майбутньої стрічки чернівчанка опублікувала на своїй сторінці у facebook. Як ідеться у дописі, зйомки ще тривають, і героєм фільму може стати будь-хто, у кого в родині є історія, пов'язана з русифікацією і лінгвоцидом.

«Наша команда студії документальних фільмів «Диво» працює над фільмом «Соловей співає» більше року. Ідея фільму належить Лесі Воронюк. Перші кадри фільму були зняті ще за життя нашого світлого друга і консультанта Олексія Долі. З тих пір ми - в тисячакілометрових відрядженнях, архівах, пошуках достовірних фактів та героїв.


Наша головна мета - перевести мовне питання з політичної в просвітницько-наукову площину. Ми оперуватимемо тільки фактами.
Ми копаємо глибше, не піддаємося на поверхові міфічні твердження. Для нас робота над цим фільмом - справжній виклик. Розуміємо, що буде широке бурхливе обговорення. Готові до будь-яких викликів.


П.С. Ми ще знімаємо фільм, тому всі ваші особисті, родинні історії, пов’язані з лінгвоцидом та русифікацією обов’язково прочитаємо і можливо навіть знімемо», - йдеться у дописі Лесі Воронюк.
 


скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж