Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Електронний квиток у Чернівцях може запрацювати на початку грудня

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

Його собівартість становитиме 20 гривень, пільговики зможуть отримати його безкоштовно

Під час розробки проекту електронного квитка міська рада вела перемовини з «Visa» та «Master Card». Про це у програмі «Діалоги» на телеканалі «Чернівецький промінь» розповів заступник чернівецького міського голови Володимир Середюк. За його словами, на останньому етапі перемовин «Visa» запропонували безкоштовне програмне забезпечення. Таким чином, їхня пропозиція стала економічно вигіднішою і їх обрали партнерами в реалізації цього проекту.

– Він є надзвичайно важким. Адже треба враховувати не тільки засіб платежу, але й облік громадян, компенсації перевізникам, пільги. При цьому чітко дотриматися законодавчих рамок. У розробці проекту я намагався поєднати краще, що є в інших містах, та усунути їхні помилки. Зокрема, в більшості міст використовують 2 картки – транспортну та банківську. Ми ж намагалися поєднати це в одній. Таку пропозицію підтримав «Ощадбанк». Тож, «Картка чернівчанина» водночас буде банківською карткою та міститиме в собі чіп із транспортним модулем. Якщо на балансі картки є поїздки, їх списують під час користування транспортом. За відсутності поїздок, списуватимуть кошти з картки. Таким чином, ми виключили проблему для користувача – окремо носити із собою транспортну картку. Валідатори, які ми закуповуємо, матимуть можливість зчитування транспортних карток та банківських. У тому числі гаджетів, які працюють на основі банківської картки. Тож електронним способом оплати за проїзд зможуть користуватися й туристи, – каже Володимир Середюк.
Собівартість виключно транспортної картки становить 20 гривень. Якщо ж це «Картка чернівчанина», її собівартість із транспортним чіпом становить 120 гривень. Однак «Ощадбанк» в рамках реалізації проекту в процесі перемовин пішов на те, аби забезпечити цією карткою безкоштовно своїх клієнтів-чернівчан.

– Щодо пільговиків, вони також зможуть отримувати картку безкоштовно. Щоправда, у нас ще тривають дискусії щодо цього. Один із варіантів – звернутися із відповідними підтверджувальними документами до ЦНАПу та отримати до  картки відповідну функцію. Але, згідно із законом, людина не має права передавати комусь свою банківську картку. Тож пільговик не може передати ЦНАПу свою картку та забрати її через день із підключеною функцією пільги. Як варіант – реалізувати технічну можливість, щоби людина могла під’єднати до терміналу картку та підключити собі пільгу, – каже заступник міського голови.
 
Інший варіант – банк повинен укласти угоду з департаментом соцзахисту щодо передачі даних громадян. Але тут також потрібно бути обережним, аби витримати всі норми закону «Про обробку персональних даних».
 
– У зв’язку з політичними подіями, які відбулися влітку, «Visa» поставила проект у Чернівцях на паузу. Їхня служба безпеки оцінила високі ризики в нашому місті. Після зміни влади ми активно включилися у перемовини та запевняли про те, що готові співпрацювати і виконувати всі домовленості. Адже зміна керівництва не впливає на стратегічні напрямки. Перемовини тривали близько місяця. Сюди приїздили представники Visa та Symbol Transport. У результаті, наші партнери погодилися, і 23 серпня ми отримали новий план реалізації цього проекту. Чи не єдині зміни, затверджені в ньому – дати реалізації. Вони зсунулися приблизно на 2 місяці. Орієнтовне введення в експлуатацію – 7 грудня цього року, – розповів Володимир Середюк.скачать dle 10.5фильмы бесплатно