Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Міськрада готова співфінансувати утеплення будинків чернівчан, але на це погоджуються одиниці

Мешканці не готові зібрати всім будинком чималу суму
Мешканці Чернівців часто звертаються з проханням посприяти їм в утепленні фасадів та інших частин їхніх будинків. Щоправда, більшість відмовляються від своїх заяв. Про це  програмі «Чия правда» на телеканалі«Чернівецький промінь» розповів начальник виробничо-технічного відділу управління житловим господарством департаменту ЖКГ міської ради Григорій Кошара.

– Існує два рішення виконавчого комітету щодо залучення власників та користувачів багатоквартирних будинків в межах центрального історичного ареалу Чернівців. Є певний перелік робіт, в яких передбачається дольова участь. Наприклад, утеплення покрівлі на 70% фінансують з міського бюджету та 30% сплачують мешканці. Такий же відсоток при утепленні фасадів, брам та дверей. Такі великі відсотки з боку міської влади зумовлені тим, що історична частина міста потребує більших капіталовкладень, тому що майже всі будинки розташовані там, мають архітектурну цінність, – каже Григорій Кошара.
 
Існує також інше рішення виконкому щодо залучення власників та користувачів житлового фонду Чернівців. Воно стосується мешканців багатоквартирних будинках поза історичною частиною міста. За словами фахівця департамента ЖКГ, дольова участь там інша. Здебільшого, це 60 на 40 відсотків. Частка мешканців у даному випадку – 60%.
 
– Отримуємо дуже багато звернень. Але чимало з них не доживають до реалізації. Далеко не завжди жителі будинку можуть між собою порозумітися. Адже спершу їм треба зібрати всю суму, визначену в проектно-кошторисній документації, і вже тоді з зібраної суми вони сплатять вказаний відсоток. А збирати чималі гроші може дозволити собі не кожен. Таким чином, торік провели роботи з утеплення 11 фасадів за дольовою участю. Цього року – лише один, – каже Григорій Кошара.скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж