Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Буковинська ДФС закликає Дідів Морозів та Снігуроньок сплатити податки


З 1 січня до 1 травня 2019 року всі «казкові герої» зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи

«Новорічні персонажі», які отримують доходи за проведення корпоративних вечірок чи дитячих свят зобов’язані сплатити податки. На цьому наголошують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.
 
«Правила оподаткування винагороди ведучих та інших новорічних персонажів, які працюють на корпоративних вечірках, дитячих святах, або беруть участь у театралізованих виставах, що тривають напередодні і під час Новорічних та Різдвяних свят визначаються нормами Податкового кодексу і залежать від статусу цих громадян. Зокрема, чи здійснює діяльність як приватний підприємець, працює за цивільним договором з іншими платниками податків або ж надавав послуги самостійно без державної реєстрації приватного підприємця.
Необхідно звернути увагу, що у разі надання послуг на проведення святкування, які організовані юридичними особами чи приватними підприємцями, «новорічний персонаж» самостійно не сплачує податки, оскільки отримує свій заробіток за мінусом податків. Це визначено нормами Податкового кодексу України. Податкові агенти, які виплачують дохід, зобов’язані при виплаті винагороди утримати податок та перерахувати його до бюджету. Тобто податковий агент утримає ПДФО у розмірі 18 %, військовий збір - 1,5%. Також такі суми, виплаченого доходу повинні зазначатися у формі №1ДФ за ознакою доходу 01. У разі надання громадянином таких послуг у межах підприємницької діяльності податки сплачуються ним в залежності від обраної системи оподаткування», – зазначається у повідомленні.

Окрім того, як зауважують податківці, продаж ялинок оподатковується за такими ж правилами.

«Якщо «святкові послуги» надаються громадянами без державної реєстрації як суб’єкта господарювання і отримуються доходи, які не оподатковувалися при виплаті, всі казкові герої такими залишаються лише під час святкування, а з 1 січня до 1 травня 2019 року зобов’язані завітати до фіскальної служби за місцем реєстрації та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. У вказаній декларації вони мають відобразити суму отриманих доходів, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок на доходи фізичних осіб та військовий податок», – інформують у ДФС.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно