Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

«Трагедія бунту»: чернівчан запрошують на прем'єру вистави за романом Панаса Мирного

За словами режисера-постановника Петра Колісника, це вистава про занепад людської душі
26-27 січня у Чернівецькому обласному музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської відбудеться прем'єра вистави «Трагедія бунту» за мотивами роману Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні».
 
За словами режисера-постановника, заслуженого діяча мистецтв України Петра Колісника, це вистава про занепад людської душі.
 
«Чіпка з дитинства впустив до своєї душі злість та ненависть. Мати любила сина, але це почуття було надто складним, – бо «Мотря, розпалившись, не вміла здержувати руку над рідним сином». Сім’я виринала з моря злиднів і знову потопала в ньому. Доля посміхнулася юнакові, коли він покохав Галю – «польову царівну». Ось тут у Чіпки з’явилася можливість забути про образи, знову полюбити світ і ставитися до нього з більшою людяністю. Та злі люди відібрали в сім’ї спадок – землю. Суддям треба було давати хабарі, але грошей на це не було. Чіпка шукає виходу й знаходить його у помсті, спрямованій проти людей, які не пожаліли його. Він приєднується до кримінального угрупування Лушні, Матні й Пацюка. З цими жалюгідними представниками роду людського Чіпка мав мало спільного, але ж на слизький шлях злочинів так легко стати. Душа Чіпки поступово, але невідворотно деградує та руйнується. Чіпка з дитинства був дуже вразливим, до того ж мав загострене почуття справедливості. Урівноважені іншими якостями, ці риси його характеру могли б стати в пригоді як ближнім, так і суспільству. Але ж оточення, обставини, а, може, й сама доля зробили так, що Чіпка опиняється в безвиході. Злочинну кар’єру він завершує різаниною, яку учинив над цілою сім’єю. Фінал його життя трагічний: рідна мати видає Чіпку властям, а «польова царівна» Галя накладає на себе руки», – йдеться у анотації до вистави.
 
Початок о 18:10. Придбати квитки можна в касах театру або онлайн.
 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж