Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Найбільше управителів потребують жителі історичного центру Чернівців, – активіст

Фото: unian.ua
Чимало будинків у центрі треба відновлювати, але нечисленні їхні жителі не можуть самотужки це зробити Відмова від ЖРЕПів та поява управительських компаній призвели до появи конкуренції на ринку надання послуг в галузі комунального господарства. Так вважає громадський активіст Дмитро Паладян. Про це він розповів у програмі «Чия правда?» на телеканалі «Чернівецький промінь».
 
– Раніше була монополія ЖРЕПів. Хотіли ви того чи ні, будинок належав найближчій такій комунальній установі. Ви мали змогу отримати на баланс свій будинок, і робити там все власними силами. Якщо мешкаєте у багатоповерхівці на 3-5 під’їздів разом із кількома десятками сусідів, – каже Дмитро Паладян.
 
За словами активіста, мешканцям таких будинків легше поміняти покрівлю чи облаштувати під’їзд власними силами та коштами. Натомість, в історичному центрі переважно старі будинки з дірявою покрівлею та фасадом, який уже роками осипається, на вісім квартир, у чотирьох з яких живуть пенсіонери. Звісно, мешканці таких будинків не могли утримувати житло власними силами і були залежні від ЖРЕПу.
 
За майже 30 років вони здебільшого просто віддавали ЖРЕПу гроші, не отримуючи якихось послуг. Бо тариф давав змогу цим комунальним підприємствам тільки сплатити податки та видати зарплатню співробітникам. Лише близько 5% залишку комунальники могли спрямовувати на обслуговування будинків.
 
Нині ж, за словами Дмитра Паладяна, тарифи підняли настільки, що жителі нарешті матимуть змогу відновити свої помешкання за допомогою управителів та державних програм.скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж