Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

У Чернівцях пройде концерт до свята Пурім

Це єврейське свято, установлене на згадку порятунку перських євреїв від винищування їх Аманом, улюбленцем перського царя Ахашвероша
21 березня у приміщенні Палацу Академічний відбудеться святковий концерт, присвяченй святу Пурім. Про це на своїй сторінці у Facebook директор ЧОБФ «Хесед-Шушана» Ілля Хочь.
 
Організатори заходу – ЧОБФ «Хесед-Шушана», ЗОШ №41, Єврейський центр Хабад Любавіч.
 
Початок о 14:00.
 
Пурім, Пур (від давньоперського пур — жереб) — єврейське свято, установлене на згадку порятунку перських євреїв від винищування їх Аманом, улюбленцем перського царя Ахашвероша (Ксеркса, в V ст. до н. е.). 
 
У це свято прийнято читати сувій Естер (біблійна книга), у якому оповідається про ці події, усіляко веселитися. До речі, це єдиний день, коли юдеї повинні пити багато, доки вони перестануть розрізняти слова «нехай буде проклятий Аман» від «нехай буде благословенний Мордехай». Під час читання сувою Естер при проголошенні імені Амана звучать спеціальні тріскачки.
 
Традиційною стравоє є гоменташі – трикутне печиво чи пиріжки з маком або ж іншою начинкою, які прийнято називати «вуха Амана». Хоча це — народна етимологія, яка пішла від співзвуччя «мон» (мак) і «Гомон» (Гаман) у їдиші. Але ця назва кумедним чином широко використовується уже близько двох століть. Саме в такому вигляді назва печива ввійшла у сучасний іврит.
 
Пурім святкують 14 числа місяця адара за єврейським календарем. Ця дата припадає у різні роки на дні між 20 лютого і 25 березня.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж