Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Містян запрошують прибрати Садгірський цвинтар

Акція «Упорядкуємо пам'ять та пам’ятки!» відбудеться 18 квітня
У четвер 18 квітня з нагоди відзначення сторіччя від початку Української Революції на Садгірському центральному кладовищі з ініціативи Громадського комітету з догляду за українськими історичними похованнями відбудеться щорічна акція «Упорядкуємо пам'ять та пам’ятки!».

Під час заходу представники громадських організацій, депутати Чернівецької міської ради, учні та учителі Садгірських навчальних закладів приберуть та упорядкують могили похованих в Садгорі діячів буковинської історії та культури.
 
Біля відновленого пам’ятника Невідомим героям І Світової війни згадаємо земляків – учасників українських визвольних змагань, уродженців Садгори. Їхні могили розсіяні по цілій земній кулі, однак пам՚ять про уродженців Садгори живе насамперед в їх рідному місті. Згадаємо хоча б поручника Української Галицької Армії (УГА) Натана Ранда, четаря УГА Ервіна Бемера, отамана УГА Володимира Ваня, поручника УГА Вільгельма Ебергарда, сотника УГА Павла Шухевича та його брата поручника кінноти Українських Січових Стрільців та УГА Теофіля Шухевича, поручника Буковинського куреня Теофіля Галицького. З Садгорою пов՚язані біографії таких членів Буковинської Делегації Української Національної Ради як Михайла Литвиновича, Ксені Добрянської, Семена Ганчерюка та Гедиміна Лисинецького.


Садгірський центральний цвинтар вже традиційно стає об’єктом проведення акції Громадського комітету з догляду за українськими історичними похованнями. Завдяки зусиллям громадськості в минулі роки було приведено в порядок ряд занедбаних могил, привернуто увагу влади до проблем зі збереженням нашої історичної спадщини, - йдеться в анонсі заходу на сторінці історика та громадського діяча Дмитра Сірмана у facebook.
 
 
Усіх охочих запрошують долучитися до акції.

Місце проведення акції: Центральне Садгірське кладовище (вул. Горішня).

Час та місце зібрання: 18 квітня о 13.00 год., біля центрального входу. Контактний телефон: 0954998344.
 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж