Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

У Чернівцях відкриють виставку про життя та творчість Зельми Меербаум

Експозицію вже встигли побачити у багатьох країнах Європи
1 травня о 15:00 у «Галереї на Штейнбарга» (вул. Штейнбарга, 23) відбудеться відкриття виставки про життя та творчість Зельми Меербаум «Ти, чи знаєш ти, як кряче крук?». 

Виставка, підготовлена Центром переслідуваного мистецтва Художнього музею м. Золінґен та Фундацією Рози Ауслендер (м. Кельн), вже встигла побувати у багатьох країнах Європейського Союзу. В Україні вона демонструється вперше.

Виставкові стенди оповідають про життя «чернівецької Анни Франк», яке передчасно обірвалося під час Голокосту, та її поетичний спадок. 
Зельма Меербаум народилася у Чернівцях у єврейській сім’ї. З 15-річного віку дівчина почала писати вірші німецькою мовою. У червні 1942 року її разом з родиною було депортовано до румунського «трудового табору» у Трансністрії. Відтак Зельма потрапила до рук нацистів і померла від виснаження та тифу.

Трагічна історія життя Зельми Меербаум та її творчий доробок стали відомі лише у кінці 1970-х – на поч. 1980-х завдяки врятованому альбому поетеси з рукописними текстами її поезій. Сьогодні твори Зельми видаються багатьма мовами, зокрема й українською, і використовуються для театральних постановок, перформансів, надихають митців у всьому світі.

Організатори виставки у Чернівцях: Чернівецький музей історії та культури євреїв Буковини та Центр «Gedankendach». 

Виставка триватиме до 31 травня. 

У Чернівцях відкриють виставку про життя та творчість Зельми Меербаум

 


скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж