Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Чи збільшилася цьогоріч збитковість комунальних підприємств у Чернівцях?

Фото: antikor.com.ua
Олексій Каспрук заявив, що підприємства стали втричі збитковішими
Олексій Каспрук опублікував два документи, у яких ідеться про збитковість комунальних підприємств у першому кварталі цьогоріч і торік. За порівнянням цифр мер вирішив, що збитковість підприємств міста зросла у порівнянні за аналогічний період минулого року утричі.
 
Однак вказані цифри не показують фактичного збитку. Про це заявив у програмі «Чия Правда?» в ефірі телеканалу «Чернівецький промінь» секретар міської ради Василь Продан.
 
– По суті це не реальні збитки, а проходження по бухгалтерії. Це пов’язано із тим, що змінилося законодавство щодо оплати підприємствами комунальних послуг.


Раніше можна було заплатити постфактум, а тепер підприємства мають проплачувати наперед. Наприклад, Водоканал платить за спожите наперед – і виглядає ніби підприємство витрачає більше.


Зауважте, як про це висловлюється Каспрук. Раніше, коли виділялися великі суму з бюджету, він казав «підтримали підприємства», а тепер – «збільшили збитковість».
 

Також посадовець зазначив, що до збільшення цифр могла призвести монетизація сусидій:

– До збільшення боргу могли привести експерименти уряду з принципом виплати субсидій «живими грішми». Малозабезпечені люди витрачають отриману готівку на продукти, намагаючись прогодуватися і вижити, а не оплатити комуналку.
 


скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж