Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Якість освіти в українських вишах. Як айтішники оцінили ЧНУ

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

Загалом українські ІТ-спеціалісти не надто схильні рекомендувати виші, у яких вони навчалися

З 15 квітня до 7 травня на сайті DOU відбувалося щорічне опитування, присвячене якості IT-освіти в українських закладаї вищої освіти. Загалом цього року зібрали 3038 анкет з відгуками нинішніх і колишніх студентів українських вишів.
 
Загалом українські ІТ-спеціалісти не надто схильні рекомендувати виші, у яких вони навчалися: у середньому готовність рекомендувати свій виш та факультет складає 6,1 бала з 10. Цей показник майже не змінюється за 4 роки спостережень, що може свідчити про відсутність помітних змін в українській вищій ІТ-освіті останнім часом.
 
Цього року багаторічний лідер рейтингу НаУКМА розділив першу сходинку рейтингу з УКУ (Українським католицьким університетом). Готовність рекомендувати НаУКМА цьогоріч складає 9,4 бала з 10, а УКУ — 9,3 бала з 10 (різниця між оцінками цих університетів статистично незначима).

За лідерами слідують Чорноморський університет ім. Петра Могили (7,8 бала з 10) та ДонНУ ім. В. Стуса (7,7 бала з 10).
 
Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича посів у рейтингу 9 місце (6,66 бала з 10).
 
Як зазначають автори дослідження, більшість ІТ-спеціалістів рекомендує отримувати вищу освіту, незважаючи на те, що програма навчання — поки що найслабший аспект вищої освіти в Україні. Проте зміни є: помітно зростає вивчення Python, Java, javascript та С#.
 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно