Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Оксана Продан: Для економічного прориву України потрібні не декларації, а конкретні заходи та законопроєкти

Фото: 46kanal.in.ua
Народний депутат Оксана Продан представила свій план економічного прориву України
Народний депутат, член комітету ВР із питань податкової та митної політики Оксана Продан, переконана, що для економічного прориву України потрібні не декларації, а розробка та ухвалення законів спрямованих на подолання корупції, демонополізації економіки та спрощення трудового законодавства.

Про це, проаналізувавши виборчі програми демократичних партій, вона написала в авторській колонці на сайті «Новое время».
 
Партії в роликах обіцяють виборцям рай на землі, то ж пішла на сайті Центральної виборчої комісії дивитись їхні програми.
Аналізувала пропозиції «Слуги народу», «Батьківщини» та «Голосу», які є в усіх останніх рейтингах від демократичного табору, декларують спільну співпрацю в парламенті та від яких залежатиме наступний уряд і розвиток України.


Легко буває лише в роликах, в реальному житті все трохи по-іншому, що доведено не одними виборами. Потрібна конкретика — ціль, ресурси, команда і багато інших елементів. Як в житті, так і в економіці.


Ось чому для справжнього економічного прориву у нас мають бути не гарні декларації «за все хороше, проти всього поганого», а конкретні заходи та законопроекти. І хоча при обговоренні економічних програм під час дискусії представників політичних партій за участю експертів громадської ініціативи Виборча Рада UA та Реанімаційного Пакету Реформ дехто з представників однієї з партій, що не претендує на коаліційну роботу, прямо сказав, що нам зараз не до прориву, я впевнена, що економічні питання повинні бути на порядку денному нового скликання серед перших, разом з безпекою та судовим захистом прав.

 
Тому потрібно вже зараз конкретизувати загальні, позитивні, декларації в програмах партій про деолігархізацію, демонополізацію, дерегуляцію. Для того, щоб знищити самі можливості для корупції й звільнити нарешті країну від олігархів, які як паразити висмоктують залишки ресурсів нашої економіки, тобто наші з вами спільні ресурси.


Необхідно демонополізувати більшість галузей, змінити систему регулювання економіки та забезпечити абсолютну прозорість використання державних ресурсів.


Це дозволить зменшити вартість товарів і послуг українського виробництва на «корупційний» податок, на радянські регулювання, на можливість невиконання закону чиновниками, а значить зробить українські товари конкурентними. Відповідно, тільки так ми зможемо претендувати на нові ринки світу, на експансію нашого виробника, на ріст ВВП та ріст доходів кожного громадянина України.
Всі інші кроки будуть частиною нової системи регулювання, без радянських та корупційних складових.


Потрібно, нарешті, спростити трудове законодавство, знизити розміри штрафів та вимог для роботодавців, привести його до ринкових умов, тоді матимемо шанс на збереження та створення нових робочих місць.


Демонополізація шляхом належного застосування права відповідним регулятором, створенням простих одноетапних процедур у відносинах бізнесу та влади і формування реальних конкурентних ринків в різних галузях є обов`язковою умовою розвитку малого та середнього бізнесу — без цього мільйони українців виїжджатимуть на роботу за кордон, а ціни зростатимуть.

 
Спрощення та забезпечення прозорості в загальній системі оподаткування, збереження можливостей для роботи малого бізнесу повинні ліквідувати можливості фіскалів продовжувати тиск на легальний бізнес. Перехід на самостійну сплату ПДФО та ЄСВ найманими працівниками, а не роботодавцями, з одночасним зниженням їх до економічно обґрунтованого рівня, не тільки легалізує велику частину економіки, але й створить умови для формування свідомого активного суспільства, на республіканських засадах.


Ці та інші кроки слід зробити комплексно, часто одночасно, щоб не допустити повтору попередніх помилок, які коштують країні і кожному з нас мільярди гривень не в бюджеті та виїзд працівників і підприємців, які створюють сьогодні ВВП не в Україні.
Завтра шанс на реальні зміни може з’явитись, якщо коаліційна угода та формування уряду будуть здійснюватися під конкретні цілі, дорожню карту та готові законопроекти.


Саме реалізація економічного блоку, створення робочих місць та нових можливостей для бізнесу в Україні, забезпечить умови для виконання програм в усіх інших напрямках розвитку України.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж