Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Брусниця в ізоляції: як живе село

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

Жителі села стривожені, але не панікують

Село Брусниця Кіцманського району стало одним із перших в Україні, де виявили хворих на коронавірус. Станом на 24 березня, у 7 місцевих жителів діагностовано COVID-19.

Перша хвора, 33-річна Тетяна Вишиван, померла ввечері 16 березня в інфекційному відділенні Чернівецької обласної клінічної лікарні. Підтвердження про те, що вона була інфікована саме коронавірусом, надійшли з лабораторії 17 березня.
 
Одразу після цього почали визначати контактних осіб, у шести людей діагноз підтвердився. Ці люди також контактували із рідними та односельцями, тому у селах Брусниця і Кальнівці (яке розміщене зовсім поряд) вирішили запровадити особливий режим в'їзду та виїзду.

На трасі з обох боків села встановили два санітарно-карантинні пости, де цілодобово чергують поліція, рятувальники та Нацгвардія. Вони працюватимуть до особливого розпорядження обласної комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це повідомляє видання «Кіцмань.Сіті».

Сільський голова Брусниці, Іван Загарія, розповів що пропускають лише автомобілі з продуктами, пошту та людей, які їдуть на роботу (зокрема, медиків, правоохоронців і т.д.), У продуктових магазинах все є.

«В перші дні була можливість об’їхати пости, але ті бокові дороги вже перекопані. Проте пішки, велосипедом можна вийти з села. Взагалі люди не панікують, ходять, кому треба, вулицями, у магазини. Хоч спершу, коли виявили хворих, місцеві жителі злякалися.»- розповідає сільський голова.

Через вимушений карантин люди пораються по господарству, на городах, адже зараз весна. Жителі села стривожені, але, не панікують.скачать dle 10.5фильмы бесплатно