Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Сергій Осачук провів онлайн екскурсію «будинком з левами»

Губернатор опублікував фото історичної будівлі

Голова Чернівецької обласної державної адміністрації, на своїй сторінці в мережі Фейсбук, опублікував фото колиьшнього Палацу юстиці, в якому зараз розміщена облдержадмінстрація та облрада.

 

Чернівецька обласна державна адміністрація та Обласна рада працюють в історичному палаці, який ми обов’язково будемо ретельно оберігати та підтримувати в доброму стані.
Сьогодні суботній день, відвідувачів небагато і є бажання показати буковинцям, як виглядає адміністрація зсередини, - написав Сергій Осачук.

 

Довідка: Палац Юстиції або «Будинок з левами» — будівля в історичному центрі Чернівців (Театральна площа), в якій розміщена Чернівецька обласна Державна адміністрація. Відноситься до пам'яток архітектури національного значення.

Будівля сучасної державної адміністрації була споруджена у 1904-1906 рр. як Палац юстицій. Ця унікальна споруда Чернівців, споруджена за проектом архітектора Франциска Сковрона. Будівельні роботи проводив Маркус Кіслінгер – власник заводу «Патрія», який випустив екстрацеглу для кладки і глазуровану цеглу. Це типовий зразок стилю класицизм, у формах якого зображено мотив італійського ренесансного палацу з ознаками, притаманними модерну, а саме облицювальна цегла та поліхромна кераміка. В облицюванні зовнішніх стін будівлі використана червона та зелена глазурована цегла. Фасад прикрашений різнокольоровими майоліковими вставками з квітами і написами латинню «lex» – закон.

Головний фасад Палацу юстиції прикрашає статуя древньої богині правосуддя Феміди із зав’язаними очима, вагами і мечем в руці, а також статуя богині відплати Немезіди. Сторону входу увінчували розкішні овальні бетонні сходи з двома пристінними мармуровими левами, де кожен з них тримає перед собою передніми лапами картуш. В часи існування Радянського Союзу овальні сходи було зруйновано, натомість створено конструктивні, оздоблені брунатним гранітом, а скульптури левів знесені на парапети.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж