Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Вадим Рабінович: Потрібно заборонити зовнішнє фінансування влади і «подвійне» громадянство топ-чиновникам

Народний депутат України, співголова політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович вимагає на законодавчому рівні заборонити фінансування органів влади і їх посадових осіб з-за кордону, а також заборонити вищим посадовим особам держави мати громадянство іноземної держави.

Відповідний законопроект парламентарій вже подав на розгляд Верховної Ради України.

Вадим Рабінович наполягає: особи, які мають громадянство (підданство) іноземної держави не мають права займати таку високу посаду, як Президент України. Крім того, вони не можуть бути членами Кабінету Міністрів України, керівниками центральних органів виконавчої влади, займати пост генерального прокурора або бути його заступником, посади державних секретарів будь-якого з міністерств.

Тому поданням законопроектом народний депутат пропонує: «Встановити заборону фінансування органів державної влади та отримання їх посадовими (службовими) особами грошових коштів або іншого майна в рамках фінансування з-за кордону від іноземних держав та їх органів, громадян, підприємств, установ, організацій або зареєстрованих в Україні юридичних осіб, які отримують кошти з іноземних джерел, в тому числі, в рамках програм допомоги Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ», - йдеться в пояснювальній записці.

Крім того, співголова партії «ОПЗЖ» пропонує також на законодавчому рівні «заборонити формування фонду оплати праці державних службовців за рахунок коштів, що надходять до державного бюджету в рамках програм допомоги Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ».

«Також згідно із законопроектом, фінансове забезпечення Національного агентства з питань запобігання корупції буде здійснюватися в разі прийняття законопроекту виключно за рахунок коштів Державного бюджету України. Фінансування Національного агентства з питань запобігання корупції за рахунок будь-яких інших джерел буде заборонено, а іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування буде заборонено отримувати від фізичних, юридичних осіб безоплатно грошові кошти або інше майно, нематеріальні активи, майнові переваги, пільги або послуги», - запропонував парламентарій.

Вадим Рабінович підкреслив, що прийняття поданого ним законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України, що є дуже важливим аргументом в нинішніх складних економічних умовах. А прийняття проекту закону забезпечить усунення осіб з подвійним громадянством від високих посад в державі, і дозволить зменшити ризики впливу іноземних держав на внутрішні справи України.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно